PayPal’ın Türkiye için hizmetlerini durdurmasının ardından, farklı alternatifler ön plana çıktığı ancak bekleneni veremedi. Papara ise mevcut olan tüm eksikliklerin giderilmesine olanak sağladığı özelliği sayesinde tüm beklentileri karşıladı.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/papara-79374755.jpg

Online cüzdanların giderek kullanım tercihlerinin daha çok arttığı günümüz şartlarına uygun hizmet olanağını sağlayan Papara’nın öncelikli olarak ne olduğunun bilinmesi gerekiyor. Papara; para gönderim, çekim ve online transfer işlemlerinin gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyan online cüzdandır. Dijital ortam içerisinde yapılabilecek her şeyi kolaylıkla tamamlayabilme olanağını beraberinde getiren özelliğe sahiptir. Alternatiflerinden ayrılan özellikleriyle 7/24 kullanılabilir olmasının farkını da her açıdan gösteren yapıdadır.

İnternet üzerinden yapılması gereken tüm işlemleri için kolaylık tanıyan özelliğinin bulunuyor olmasının yanı sıra, Papara card sayesinde ATM’ler üzerinden çekim gerçekleştirmeye de izin verir.

Papara Nasıl Kullanılır?

Papara’yı ilk kez kullanacaklar için Papara nasıl kullanılır? sorusu sıklıkla sorulur.

İlk olarak papara.com adresine girilerek hesap açma işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Hesap açma aşamasında gerekli olan bilgilerin tamamı hesabın oluşturulması aşamasında tanımlanır.

Sonrasında hesap bilgilerinin doğrulanması işlemi gerçekleştirilir. Kullanıcı güvenliğinin sağlanabilmesi açısından bilgilerin onaylanmasıyla beraber online olarak kullanım gerçekleştirilebilir durumdadır.

Banka kartlarından Papara’ya transfer yapabilmek mümkündür. 7/24 gerçekleştirilebilir olan transfer işlemi için papara.com adresinin tanımlamış olduğu banka numaralarına gönderim yapılmalıdır.

Papara bakiyesine işleyen gönderim tutarı, Papara ile ödeme kabul eden her yerde geçerli olacak şekilde kullanılabilir durumda olur. Transfer işleminin gerçekleştirilebilmesi için karşı tarafın Papara hesap numarası gönderim esnasında ilgili ekrana girilerek işlem gerçekleştirilir. Aynı şekilde para alınacaksa, karşı tarafın gönderim tutarıyla beraber sizin Papara hesap numaranızı ekrana girmesi gerekir.

Papara’dan Papara hesabına anlık olarak gönderimlerin gerçekleştirilebilmesi avantajı büyük bir kolaylığı beraberinde getirir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/ppcard-888445.jpg

Papara Card Başvurusu ve Kullanımı

Papara kullanımda ATM’lerden para yükleme ve para çekme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesinde Papara Card büyük bir avantaj sağlar. Kolay kullanılabilirliğe sahip olmasının farkıyla 10 TL işlemle açılabilir durumdadır.

Kartın ilk kez çıkarılacağı zaman talep edilen tutar, 2018 sonuna kadar yapılan işlemlerde hesaba tekrar bakiye olarak iade edilir.

İşlem ücretleri açısından kullanımı oldukça avantajlıdır.

Papara işlem ücretleri:

ATM Bakiye Sorgulama İşlemleri: 0,50 TL

ATM’den Para Çekim Ücreti (300 TL üzeri): %2 + 1 TL

Yurtdışı Para Çekme Ücreti (500 TL’ye kadar): 5 TL

Yapılan işlemlerin tamamı için Papara Card için belirlenen kullanım ücretleri kullanıcı tarafından karşılanır. Kullanımı hem oldukça kolay hem de önemli derecede fark yaratan Papara, alternatiflerine göre avantajlı seçenekleri sunma özelliğiyle ön plana çıkar.

Card başvurularının yapılması, papara.com’dan hesaplara girilmesinin ardından gerçekleştirilebilir durumdadır. Adrese gönderilen kart, her zaman kolaylıkla işlemlerin tamamlanmasına yönelik olarak avantajları beraberinde getirir. Papara’nın sunduğu özelliklerin tamamından yararlanabilme olanağını sağlayan kart, direkt olarak hesapla bağlı olarak gönderilir.

Tüm ATM’lerden yatırım ve çekime olanak sunar.

Papara Nasıl Kullanılır? Papara Card Başvurusu Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...