Steam, yüzlerce farklı çevrimiçi ve çevrim dışı oyunu bulabilmeye olanak sağlayan gelişmiş bir platform olarak tanımlanıyor. İlk kez kullananlar için veya yeni olanlar için unutulan şifreyi değiştirme konusunda bazı zorlukların yaşanabilmesi de bu durumla beraber direkt olarak karşı karşıya kalınan nokta olarak bilinmekte.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/steam-96609279.jpg

Hesap şifresini unutanlar ve değiştirmek isteyenler için pratik adımlarla yapılacak kimlik doğrulaması sonucunda kolaylıkla yeni şifreyi elde edebilme avantajı mümkün durumda. Herkes için yenilemenin sunuluyor olmasıyla beraber, Steam hesap aşamasında bazı temel bilgi isteklerine sahip. Hesapların şifresini değiştirmeye yönelik olarak sunulan bilgilerin tamamının aktif olarak kullanılmasıyla beraber aynı zamanda doğrulama kodu gibi detaylar da istenebilir.

Steam Guard kullananlar için şifre yenileme aşamasında Steam Guard kodunun girilmesi istenir. Kimliğin net şekilde belirlenmesine yönelik olarak yapılan talebin onaylanması durumunda yeni şifrenin belirlenebilmesi sağlanır. Guard kullanmayanlar içinse şifre değişimlerinde telefon numarası ve e-posta gibi yöntemlerin tercih edilmesi mümkündür.

Steam Hesap Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Adım adım işlemlerin takip edilerek yeni şifreye ulaşmak önemli ölçüde kolaylıkları beraberinde getirir. Herkes için gerçekleştirilebilecek olan uygulamalar hem kolay hem de bir o kadar da avantajlıdır. Steam hesap şifresinin değiştirilmesine yönelik olarak ön planda tuttuğu kullanıcı gizlilik bilgileriyle beraber en iyi sonuçları elde edebilmeye olanak sağlar. Her kullanıcının aradıklarını kolaylıkla bulabilmelerine yönelik olarak şifre değiştirmeye sağlanan olanak önemli derecede fark yaratır.

1-İlk olarak https://help.steampowered.com/tr/ yolu izlenir

2-Açılan sayfada “Yardım edin! Giriş yapamıyorum” adlı bağlantıya tıklanır

3-Yeni ekrandaki 4 seçenek içerisinde “Steam Hesabımın adını ya da parolasını unuttum” tercih edilir

4-Hesap adı, e-posta adresi veya telefon numarası girişi yapılır

5-Bulunan hesaba tıklanır

6-Şifre yenileme için istenen değişiklik yöntemi tercih edilir

7-Telefon numarası veya e-posta adresine girilen kod doğrulanarak Steam’e yazılır

Bu adımların her birini tamamladıktan sonra Yeni Şifre oluştur adlı kısım görünecektir. Bilgilerini doğrulamış olanlar için saniyeler içerisinde yönlendirmelerin gerçekleştirerek her zaman kolaylıkla işlemlerin tamamlanabilmesine olanak sağlanır. Steam üzerinden yapılacak işlemlerin her biri güvenilirlik çatısı altında değerlendirilmektedir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/33879-1-new-steam-update-now-lets-you-download-games-while-playing-games-full-82412871.jpg

Steam Doğrulama için Telefon ve E-posta Erişimi Yoksa Ne Yapılmalı?

Şifre değiştirirken istenen doğrulamalarda telefon veya e-posta erişiminin olmaması durumunda Steam ile iletişime geçilmesi gerekir.

Steam destek ekibinden yardım alınmasıyla beraber başarılı sonuçları elde edebilme avantajı bulunur. Hesaplarına erişim sağlayamayan herkes için gerçekleştirilebilecek tercih kapsamı geniştir. Üyelerin her biri için şifre unutma sorununu göz önünde bulunduran platform, sunduğu yöntemleriyle aktif olarak erişebilirlik olanağını sağlar.

Destek ekibinde bulunan profesyoneller yardımıyla şifrenin yenilenebilmesi için istenen adımların tamamlanması gerekir. Hesabın asıl sahibi olunduğunu doğrulayan her bilgi, şifrenin geri alınabilmesinde etkilidir. Yapılacak işlemlerin ardından belirlenen yeni şifre, Steam girişi için kalıcı olarak verilmektedir. Her giriş işleminde kullanılarak platforma erişim sağlanır.

Steam Hesabı Şifresi Nasıl Değiştirilir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...