Microsoft tarafından Windows sürümlerinin en gelişmiş hali olarak kullanıcılara aktif olarak sunulan seçenek olarak tanımlanan sürüm, beraberinde çok sayıda özelliği getiriyor. Yavaş çalışma hızına sahip olan Windows 10 bilgisayarlara yapılacak olan işlemlerle beraber beklenenden çok daha hızlı çalışabilen standartların oluşturulması söz konusu olur.  

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/w10-53800000.jpg

Windows 10 Nasıl Hızlandırılır?

Zamanında Yapılan Güncellemeler

Güncellemelerin aksatılması durumunda Windows 10’un sistem çalışmasının yavaşladığı görülebilir. Zamanında yapılacak olan güncellemelerle beraber hiçbir sorunla karşı karşıya kalmadan hızlı çalışan bilgisayarların oluşturulması mümkün hale gelir.

Görev Yöneticisinde Kontrol

Görev yöneticisi başlatıldıktan sonra, başlangıç sekmesinden çalışan uygulamalar denetlenmelidir. Uygulamaların sistemi ne kadar yavaşlattığının görülebileceği panel üzerinden gereksiz yoğunluk getiren tercihlerin kapatılması etkili çözümü sunar.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/wind10-2345896.jpg

Disk Temizliği

Disk temizliği, Windows 10 kullanıcılarının her zaman aktif olarak yapması gereken işlemlerin başında geliyor. Biriken resmi ve indirilen dosyalara kadar çok sayıda farklı seçeneğin bir arada tutuluyor olması disk temizliğinin aktif olarak gerçekleştirilmesi zorunluluğunu beraberinde getirir. Bilgisayar sisteminde kayıtlı olan gereksiz her şeyden temizlik yaparak kurtulabilmek mümkün olur.

RAM Yükseltmesi

Yazılımsal açıdan gerekli her şeyin yapılmasına rağmen Windows 10 çalışma performansı hala istenilen seviyeye gelmediyse, RAM yükseltmeleri sonucunda istenilen sonuçlara ulaşılabilmesi avantajı elde edilebilir. Günümüzde sistemler minimum 4 GB RAM ile çalışırlar. Windows 10’un aktif olarak kullanımında işletim sistemi gerekliliklerini karşılamak adına yükseltme işleminin yapılması sonrasında bilgisayarlar rahatlayacaktır.

Windows 10 Nasıl Hızlandırılır?
4 TOPLAM 4 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...