Akıllı telefon dünyasının önemli isimleri arasına girmeyi başaran Lenovo, pazar payını artırma hedefiyle yeni model geliştirmelerine ara vermeden devam ediyor. Gündemi bir süredir meşgul eden ve merakla beklenen Lenovo S5 Pro resmi olarak özellikleriyle birlikte duyuruldu.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/lenovo-s5-pro-ozellikleri-ve-fiyati-shiftdelete-2-5457501.jpg

Segmentinin en önemlileri arasına girmeyi başaracak gibi görünen teknik özellikleriyle beraber, özellikle 4 kameraya sahip olmasıyla ön planda.

Lenovo S5 Pro Teknik Özellikleri Neler?

 • 6.2 inç Full HD ekranın en boy oranı 18.7:9
 • İşlemci olarak Snapdragon 636 kullanılıyor
 • 6 GB RAM’i mevcut
 • 64 GB dahili hafızası SD kart kullanımıyla artırılabilir
 • Arka Kamerası 20MP f/2.2 diyafram + 8 MP
 • Ön Kamerası 12MP f/1.8 diyafram, 20MP f/2.6 diyafram
 • İşletim sistemi olarak ZUI 5.0 tabanlı Android 8.1 Oreo mevcut
 • Batarya seviyesi 3500mAh olarak belirlenmiş

Teknik özellikleri açısından Lenovo S5 Pro özellikle yüksek kaliteli çekim yapabilecek kamerasıyla beraber fark yaratacak özelliklere sahip.

Lenovo S5 Pro Özellikleriyle Kullanıcılara Neler Vaat Ediyor?

Öncelikli olarak Lenovo S5 Pro modelinin temel farkı olan 4 kamera üzerinde durulması önemli bir detay. Önde 2 ve arkada 2 olmak üzere tasarlanmış olan S5 Pro, fotoğraf ve video çekimlerinde beklenen kalitenin üzerine çıkabilir.

Snapdragon 636 güçlü işlemcisiyle, kullanımda akışkanlığı sağlayacak özelliğe sahip. Yeni nesil işletim sistemiyle destekleniyor olmasıyla da kullanımıyla beraber standartların üzerinde olacağına dair önemli ipuçları veriyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/lenovo-s5-pro-4-41656005.jpg

RAM olarak 6 GB belirlenmiş olması yeterli. Hem işlemci gücü hem de RAM seviyesiyle beraber hiçbir şekilde sorun yaşamadan stabil olarak kullanılabilirliğe sahip güçlü bir akıllı telefon konumunda.

64 GB’lık dahili artırılabilir hafızası da, depolama açısından en önemli detaylardan biri.

Orta segment telefonlar arasında rakipleri arasından tüm teknik özellikleriyle beraber sıyrılmayı başarıyor olmasının farkını hissettirecek detaylara sahip.

 Lenovo S5 Pro Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Lenovo S5 Pro için ön sipariş fiyat bedeli olarak 1.298 Çin Yuanı belirlenmiş durumda. Henüz diğer ülkelerle alakalı net bir açıklama yapılmamış olsa da fiyat seviyesinin 1.037 TL temel bandında olmasıyla beraber, Türkiye’de satışının vergiler de dahil olmak üzere 2000 TL bandını görmesi muhtemel.

Orta segmentteki standart modeller yerine hem görünümü hem de performansıyla birlikte pazara yeni bir hava katacak olan Lenovo S5 Pro için ilk izlenirler 23 Ekim tarihinden itibaren görülecek. Ön siparişlerin teslim edilmesinin ardından gerçek kullanıcı performans deneyimleri paylaşılacak.

Diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye için geliş tarihinin de henüz netleşmemesiyle beraber, ön siparişlerin ardından 1 aylık süre içerisinde tarihlerin belirlenmesi bekleniyor.

Orta segment akıllı telefonların yeni ve iddialı üyesi, piyasaya hızlı bir giriş yapabilir. Lenovo’nun serinin devamını sunup sunmayacağı ise en çok merak edilen konular arasında.

Lenovo S5 Pro İçin Fiyat Belli Oldu: 332 Dolar!
5 TOPLAM 2 OY
ÖNE ÇIKANLAR
  YORUMLAR (0)
  Yorum Yaz...