Dünyanın en çok kullanılan anlık iletişim uygulaması olarak ön plana çıkan Whatsapp, kullanıcılar için merak edilen soruları da beraberinde getirmektedir. Engellenip engellenilmediğinin anlaşılması en önemli sorular arasında baş sırada yer alır. Uygulamayı sıklıkla kullananlar için WhatsApp'ta engel durumunun kolaylıkla anlaşılabilmesine olanak sağlayan belirli yöntemler bulunuyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/whatsapp-engel-83292308.jpg

Karşı tarafın sizi engelleyip engellemediğini anlamanızı sağlayacak yöntemler sayesinde, her zaman Whatsapp’ta mesajınızın kimlere iletilebileceğini görme olanağına sahip olacaksınız.

Whatsapp’ta Engel Nasıl Nasıl Anlaşılır?

Profil Fotoğrafı

Whatsapp’ta sizi engelleyenlerin görünümleri değişim gösterecektir. Normalde profil fotoğrafına sahip olanlar sizi engellemelerinin ardından boş bir profile sahip olacaklardır. Whatsapp’a giriş yaptığınızda kolaylıkla fark edebileceğiniz bir ayrıntı olmasıyla beraber kolaylıkla görebilme olanağına da sahip olursunuz. Ancak bu durum her zaman engellemenin göstergesi olarak görülmeyebilir. Profil fotoğrafını kaldıranlar için de aynı durum geçerli olur.

Son Görülme Zamanı

Engelleme yapan kullanıcıların son görülme zamanlarının bilinmesi mümkün değildir. Hiçbir bilgi paylaşılmadığından dolayı bu özellik sizin tarafınızdan görülemez hale gelir. Son görülme zamanını kapatma ayarı Whatsapp’ın sunduğu seçeneklerden birisi olmasıyla beraber, yine profil fotoğraflarında olduğu gibi engelleme anlamına gelmeyebilir.

Mavi Tik

Engelleyen kullanıcılara mesaj gönderildikten sonra İletildi tiki görülür ancak hiçbir zaman mavi tik yani “okundu” tikinin görülebilmesi mümkün değildir. Sizin tarafınızdan gönderilen mesajlar engellenmiş olan kullanıcılara hiçbir şekilde ulaşılabilir durumda değildir.

Durum Bilgisi

Çevrimiçi ve durum bilgisi gibi bilgilerinden hiçbir bulunmayan Whatsapp kullanıcıları, sizi engellemiş olarak değerlendirilebilir. Özellikle profil fotoğrafı ve diğer ayrıntıların da görülmesiyle beraber kesin olarak kanıya varabilmek mümkündür.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/333488-39528049.jpg

Yeni Numaradan Test Etmek

Whatsapp yüklü bir akıllı telefondan engel olup olmadığını görebilmek adına numaranın kaydedilmesiyle beraber görülecek sonucun gözden geçirilmesi de kullanılabilecek bir yöntemdir. Kesin olarak Whatsapp’ta engel olup olmadığının anlaşılmasına yönelik olarak kullanılabilecek yöntem sayesinde, size ait numara için engelleme yapılıp yapılmadığını kolaylıkla anlayabilme olanağınız mevcuttur.

Yukarıda yer alan yöntemlerin her biri, kolaylıkla engel olup olmadığının anlaşılması için aktif olarak en çok kullanılan yöntemler olarak ön plana çıkarlar. Tam anlamıyla bilgi edinebilme olanağını beraberinde getiriyor olmaları sayesinde hiçbir zaman olumsuz durumla karşı karşıya kalınmasına da doğrudan etki ederler.

Whatsapp’ta Engelleyenler Engeli Kaldırıldığında Anlaşılır mı?

Sizi engelleyen numaraların engeli kaldırmalarından sonra profil bilgilerinin tamamı normale döner ve gönderdiğiniz mesajları görebilirler. Engelin kaldırılmasının ardından herhangi bir bildirim gönderilmediğinden dolayı özel olarak kontrol etmek sayesinde doğru bilgiye ulaşılabilmesi mümkündür.

Whatsapp’ta siz de engelleme yaparsanız, karşı taraf için bilgilerinizin tamamı görünmez hale gelecektir. Herhangi bir kullanıcının diğerini engellemesi durumunda standart olarak gizlenen profil bilgileri ancak engel olmayan kullanıcılar tarafından görülebilir durumda olur.

Profillerin her biri özel olarak oluşturulduğundan dolayı, rahatsızlık veren kullanıcıların engellenmesi gibi olanak Whatsapp tarafından sunulmuştur.

Whatsapp'ta Engellediğimi Nasıl Anlarım?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...