Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamaların başında gelen Whatsapp, veri gizliliği konusunda belirli endişeleri de beraberinde getiren özelliğe sahip. Çok sayıda internet şirketinin, günümüzde kullanıcıların kişisel verilerine yönelik olarak koruma üzerine yaptığı çalışmalar ön plana çıkıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/fb-post-98002975.jpg

Whatsapp kullanıcılarına hesaplarını oluşturma aşamasında belirli bir bilgilendirme ve onay bölümü sunuluyor. Uygulama kullanıcıları, hesap bilgilerini kolaylıkla indirerek sahip oldukları kendilerine ait verilerin tamamı hakkında bilgi sahibi olabilme avantajına sahipler.

WhatsApp için Hesap Bilgileri Nasıl İndirilir?

WhatsApp uygulamasından hesap bilgilerinin talep edilmesi durumunda rapor şeklinde bilgilendirme sağlanmış olur. Hesaptaki bilgilerin ve ayarların yer aldığı detaylı sonuçlarla birlikte her zaman kolaylıkla bilgi sahibi olabilmek mümkün hale gelir. Ancak sadece veri indirmeyle sınırlı kalarak, sohbet geçmişi bulunamaz.

Hesap bilgilerinizi indirmek için sırayla takip etmeniz gereken adımlar:

1-Uygulamada Ayarlar > Hesap yolunu takip edin

2-Açılan ekran üzerinde Hesap Bilgilerini Talep Et seçeneğiyle ilerleyin

3-Son aşamada ‘Raporu Talep Et’ butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın

Whatsapp tarafından, hesap bilgilerinizin bulunduğu raporun iletilme süresi ortalama olarak 3 günü kapsar. Raporun hazırlandığına dair bilgilendirme için bildirim gönderilir. İndirme süresi 1-2 hafta süresi boyunca devam eder. Geçerli tarihler içerisinde her detayın eksiksiz olarak indirilebilmesi olanağının bulunuyor olması sayesinde ekstra hiçbir şekilde işlem yapılmasına gerek kalmadan tüm detaylara ulaşabilmesi mümkündür.

Hesap bilgilerinin talep edilmesini ardından, numara değiştiği veya hesabın silindiği durumda, otomatik şekilde iptal edilir. Whatsapp, sadece aktif kullanıcılarına rapor gönderme üzerine işlem yapar. Aksi takdirde hiçbir şekilde gönderimin yapılması söz konusu olmaz.

Whatsapp Hesap Bilgileri İndirmenin Avantajı Nedir?

Hesap bilgilerinin indirilmesi, kullanıcılar için mevcut olan detayların görülebilmesi demektir. Whatsapp platformunda kayıtlı olarak tutulan her hesap bilgisinin, kullanıcılara şeffaf olarak sunuluyor olmasıyla beraber kendisine ait her şeyi görmek isteyenlerin talep edebileceği veriler olarak ön plana çıkarlar.

Whatsapp hesap bilgilerini indirmek, sohbetleri indirmekten çok daha farklı olarak düşünülmelidir. Verilerin gizliliğini korumak adına şirketin sahip olduğu politikayı destekler görüşüyle beraber oluşturulan raporun tamamı oldukça önemlidir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/whatsapp-2041592.jpg

Whatsapp Kullanıcı Gizliliğini Sağlar mı?

Whatsapp platformunun temel olarak kullanıcılara hesap bilgilerini rapor şeklinde indirebilme olanağını sunuyor olması, gizlilikle alakalı bir detay olarak ön plana çıkar. Bilgilerin indirilmesinde kullanıcılarına sağladığı kolaylıkla beraber, son derece hızlı ve aynı zamanda bir o kadar da ayrıcalıklıdır.

Kullanıcı gizliliği şirket tarafından belirlenen politikalar doğrultusunda belirlenir. Hesap kullanım aşamasında güvenliği sağlamak adına sunduğu hizmet detayları, her kayıt öncesinde kullanıcılarla paylaşılır.

Verilerin gizli kalmasını sağlamak ve her bireyin kendisine özgün bilgileri içereceği şekilde rapor detaylarını oluşturmak Whatsapp’ın sunduğu hizmet anlayışı içerisinde baş sıralarda yer alır. Yakın geçmiş zamanda sunulan özellik sayesinde çok sayıda kullanıcı hesap bilgileri hakkında her şeyi öğrenebilme fırsatına sahip olmuştur.

Whatsapp Hesap Bilgileri Nasıl İndirilir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...