Uzayın derinliklerinde bizi nelerin beklediğini tam olarak bilemiyoruz. Her gün yeni şeyler keşfediliyor. Bu sefer güneşten 300 trilyon kat daha parlak galaksi keşfedildi!

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/03/gunesten-300-trilyon-kat-daha-parlak-galaksi-kesfedildi-17440669.jpg

Uzayın en uzak noktasında bizleri nelerin beklediği, bilimin temel merak odaklarından birini oluşturmaktadır. Araştırmacılar, son derece pahalı aletlerle, oldukça uzun süre keşfe dalsalar da, bu sırrı çözmenin yanına bile yaklaşamıyorlar. Bununla birlikte, NASA’nın keşfettiği en yeni galaksi, uzayın gözle görülmesi imkansız kesimlerinde nelerin olup bittiğini anlamamıza yardımcı olacak gibi görünüyor.

Keşfedilen yeni galaksi, Dünya’dan ortalama 12,5 milyar ışık yılı uzaklıkta. “Aşırı aydınlık infrared galaksi” olarak sınıflandırılan 19 gök adadan biri olduğu söylenen bu yapının güneşten tam 300 trilyon kat daha parlak olması, bilim çevrelerini hayrete sürükledi. Uzmanlar, rekor düzeydeki parlaklığın sebebini bulmak için çalışmalara başladılar. Parlaklığın bu denli yüksek olmasını sağlayabilecek en muhtemel seçenek, galaksinin merkezindeki dev karadeliğin eşi görülmemiş miktarda malzemeyle çevrilmesi olarak gösteriliyor.

Güneşten 300 Trilyon Kat Daha Parlak Galaksi Keşfedildi!
4.4 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...