Instagram, fotoğrafların bir arada yer aldığı benzersiz bir platform olarak ön plana çıkıyor olmasıyla dünya çapında kullanıma sahip. En aktif kullanılan internet adresleri arasında baş sıralarda yer alıyor olmasının farkını her açıdan gösteren ayrıntıları en önemli detayları oluşturuyor. Instagram’da paylaşılan fotoğrafların programa gerek kalmadan toplu olarak indirilmesini isteyen çok sayıda kullanıcı mevcut.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/instagram-photography-94765376.jpg

Toplu olarak yapılan indirmeler sayesinde, PC’de olması istenilen her fotoğrafın kolaylıkla alınması mümkün hale geliyor. Akıllı telefonlar üzerinden Instagram platformunda yapılan paylaşımların tamamı galeriye otomatik şekilde kaydediliyor. Instagram albümünde bulunan fotoğrafların tamamının PC üzerinde yedeklerinin alınması için programa ihtiyaç olmaksızın kolaylıkla işlemlerin tamamlanma olanağı sayesinde birkaç adımda hem iOS hem de Android için geçerli olarak toplu fotoğraf indirebilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarını Toplu Olarak İndirme Yöntemi

Instagram hesabını silecekler veya fotoğraflarını yedekte tutmak isteyenler için en çok merak edilen konuların başında, toplu olarak fotoğrafların indirilmesi geliyor.

Fotoğrafları toplu olarak indirmek için takip edilmesi gereken adımlar sırasıyla:

1-Tarayıcı üzerinden Instagram hesabına giriş yapılmasının ardından https://www.instagram.com/download/request adresine gidin

2-Tekrar giriş yapılmasını isteyecektir, giriş yapın

3-Kullanıcı bilgilerinin doğrulanmasının ardından “İndirme Talep Et” adlı butona tıklayın

Adımların takip edilmesiyle beraber istenilen indirme işlemine kısa süre içerisinde başlanır. Instagram üzerinden otomatik olarak yapılan işlem sayesinde hiçbir şekilde ekstra işlem yapılmasına gerek kalmaz. Her kullanıcının gerçekleştirebileceği bir işlem olmasıyla beraber zaman kaybının önüne geçer.

Sürenin ne kadar uzun veya kısa olacağının belirlenmesinde rol oynayan temel faktörlerin başında fotoğraflar gelir. Toplu olarak indirme işlemi yapılıyor olduğundan dolayı hepsinin PC’ye indirilmesi aynı sunucudan veri işlenmesine neden olur. İnternet bağlantı hızı gibi etkenler de bu noktada fotoğrafların indirilme süresine doğrudan etki eder.

Instagram’daki Fotoğrafları Toplu İndirmek için Programa Gerek Var mı?

Hiçbir ekstra program kullanılmasına gerek kalmadan kolaylıkla toplu olarak fotoğrafların indirilmesi mümkündür. Instagram’da toplu fotoğraf indirme işlemine olanak sağlayan link yolunun takip edilmesiyle beraber her zaman aktif şekilde kullanımın gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Programsız olarak paylaşılan tüm fotoğrafların bilgisayara indirilmesinin sağlanmasıyla beraber oluşabilecek kayıpların önüne kolaylıkla geçilir. Instagram hesaplarında karşı karşıya kalınabilecek çalınma gibi sorunların yaşanmasının tamamen ortadan kaldırılması sayesinde, hiçbir şekilde fotoğraflarla alakalı olumsuz durumlar oluşmaz.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/insta-36508106.jpg

Instagram’da Toplu Fotoğraf İndirmek Güvenli mi?

Fotoğraflar, hesabınızdan direkt olarak bilgisayara indirildiği için tamamen güvenilir şekilde işlemin tamamlanması mümkündür. Fotoğrafların toplu olarak indirilmesine program yardımcı olmadığından dolayı herhangi bir sorunla karşı karşıya kalma gibi durumlar söz konusu olmaz.

Tüm yüklenen fotoğraflar Instagram sunucuları üzerinde bulundurulur. Hesabınıza ait olan paylaşımların tamamı için toplu indirme işlemi buradan yapılır. Tıpkı fotoğraf yükleme işlemi gibi tek tek indirmenin gerçekleştirilmesiyle beraber ilk fotoğraftan son fotoğrafa kadar her birinin PC’de olmasını sağlamak kolaylaşır.

Instagram Toplu Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...