Oyuncu ekipmanları üretme konusunda son yıllarda oldukça başarılı çalışmaların altına imzasını atmayı başaran ASUS, yeni bir ürününü tanıttı. Oyuncuların oyun deneyimini bir üst noktaya taşıma hedefine sahip olan 49 inç boyutuna sahip olan monitör, ROG serisinin üyesi oldu.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/asus-49-inc-33376723.jpg

Dev görüş açısına sahip olan oyuncu monitörü ROG Swift XG49VQ, özel tasarımıyla birlikte benzersiz görsel detayları oyunculara aktaracak. ROG serisinde tamamen oyuncu ekipmanlarını tasarlama ayrıcalığına sahip olan ASUS markası tarafından sunulan her yeni monitör, döneminin en iyileri arasına girmeyi başarmıştı. Ekibin yeni üyesi ROG Swift XG49VQ’nun özellikleri de yabana atılacak cinsten değil.

ASUS ROG Swift XG49VQ Özellikleri Neler?

ASUS’un yeni oyuncu monitörü, Double Full HD ekrana sahip. 3840x1080 çözünürlüğü mevcut. Benzer modellere kıyasla çözünürlük oranı daha düşük seviyede tutulmuş. Ancak bu durum, monitörün diğer özelliklerini gölgede bırakmaya yetmiyor.

32:9 orana sahip olmasıyla beraber AMD FreeSync 2 HDR desteğini sunuyor. HDR monitörlerin standart parlaklık seviyesi 1000 nit olarak biliniyor olsa da, ASUS’un dev ekrana sahip yeni oyuncu monitöründe 400 nit parlaklık belirlenmiş durumda. Display HDR 400 sertifikası şartlarına uygun şekilde üretiminin gerçekleştirilmiş olması sayesinde benzersiz grafikleri ekrana yansıtmayı tam anlamıyla başarıyor.

144 Hz olarak sunulan monitörde, FPS oyuncularını mutlu edecek önemli bir detay bulunuyor. Shadow Boost ayrıcalığıyla beraber en iyi oyun deneyimini sunuyor olmasıyla beraber karanlık alanların görünürlüğünü artırmayı başarıyor. En çok talep edilen özelliklerden birisine yanıt vermeyi başarması sayesinde oyuncular için memnuniyet verecek detaylara sahip olarak ön planda.

Dış tasarımı curved olarak ayarlanan dev ekran oranına sahip olan yeni oyuncu monitörü, son derece fark yaratmayı başaran detaylarıyla beraber oyun deneyimini en üst seviyeye taşıyan özelliklere sahip.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/asus-rog-swift-xg49vq-41564162.jpg

ASUS ROG Serisinin Yeni Üyesinin Fiyatı Ne Kadar?

Sahip olduğu özelliklerinin yanı sıra tasarımıyla da kusursuz oyun deneyimini başından sonuna kadar yaşayabilmeyi mümkün kılıyor olması sayesinde, oldukça ayrıcalıklı detaylarıyla ön planda.

ASUS’un Türkiye’de sunduğu ROG serisi için fiyat bandı genel olarak 3.000 TL ve üzerinde şekilleniyor. Yeni monitörün henüz fiyat değerinin belirlenmemiş olmasıyla beraber geliş tarihi hakkında da kesin bir bilgi yok. Ancak sahip olduğu teknik özellikleri ve devasa boyutu göz önünde bulundurulduğunda 4.000-6.000 TL bandı arasında fiyatıyla beraber satışa sunulabilmesi muhtemel detaylar arasında yer alıyor.

ASUS 49 İnç Oyuncu Monitörü Oyun Deneyimine Katkı Sağlayacak mı?

Monitörlerinde özel tasarımı ve teknolojiyi tercih eden ASUS, ROG serisindeki her ürünüyle oyun severleri memnun etmeyi başarıyor. Serinin yeni üyesi olan ROG Swift XG49VQ’nun da oyun deneyimini oldukça yüksek seviyeye getirmesi beklentisi mevcut. Yeni nesil grafiklere sahip olan oyunlar için özellikle standartların bir tık üstüne daha çıkabilecek gibi görünüyor. Devasa boyutlara sahip monitör, tam anlamıyla oyun canavarları için.

ASUS 49 İnç'lik Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı
4.5263157894737 TOPLAM 19 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...