Dünya çapında kullanımı en yaygın müzik uygulamalarının başında gelen Spotify, şimdiye kadar sadece premium kullanıcılara hizmet veriyordu. Spotify Connect özelliği sayesinde kullanıcıların ücretsiz olarak kullanımına da sunulmasıyla beraber popülerliği giderek artırıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/maxresdefault-12153800.jpg

Spotify Connect’ten ücretsiz kullanıcıların yararlanabilmesi hiçbir şekilde mümkün değildi. Ancak yapılan duyuruyla beraber artık Spotify Connect artık herkes için kullanılabilir hale gelmiş durumda.

Son dönemlerde kullanıcı sayısında ciddi derecede artış yaşanmasına rağmen kar seviyesinde belirgin seviyede düşüş görülüyor. Spotify, yeni hamlesiyle beraber kazanç hedefine sahip. Kullanıcı çekme amacı daha çok arka planda bulunuyor olsa da, Spotify Connect sayesinde çok daha fazla kullanıcıyla beraber kar marjının yükselmesi de mümkün olacak.

3 Aylık Sürede 84 Milyondan 87 Milyon Üyeye

Spotify 3 aylık süre içerisinde premium kullanıcı sayısında ciddi derecede yükseliş yaşadı. Sunduğu müzik hizmeti sayesinde dünya çapında kullanıma sahip olmasıyla beraber 83 milyondan 87 milyona kadar yükseldi.

Yaz dönemi içerisinde ücretli ve ücretsiz kullanıcılar da dahil olmak üzere 101 milyondan 193 milyona yükselen kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Sağlam büyüme rakamlarına rağmen yılın çeyrek sonuçlarında %6.8 oranında azalış gösterdi.

Spotify Connect Nedir?

Spotify Connect, uygulamanın uzaktan kumanda olarak kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden uygulamanın açılmasıyla beraber Wi-Fi bağlantısıyla Spotify desteği sunuluyor. Hoparlörler ve televizyonlar uzaktan kumandayla çalışma yeteneğine sahip olması sayesinde oldukça büyük fark yaratan bir işlevselliğe sahip oluyor.

Spotify Connect'in Ücretsiz Olması Herkes Tarafından Kullanılabilecek mi?

Tüm akıllı telefonlarda kullanılabilecek olmasıyla beraber Spotify Connect'in ücretsiz olması dünya genelinde kullanım oranını artıracak. Fonksiyonel açıdan Spotify'ın yaptığı hamleler sayesinde şirketin sahip olduğu değeri artırması da bekleniyor. Karlılık oranını 2019 yılı içerisinde zirve noktaya taşımaya hazırlanan şirket, ücretsiz olarak farklı uygulamaları sunabilme avantajını da beraberinde getirebilir.

Kullanılabilirlik açısından sınırları yükselten Spotify Connect için sürekli olarak ücretsiz olarak sunulacak. Dünya çapında sağlanacak olan ücretsiz kullanım sayesinde hiçbir şekilde ekstra ücret ödenmesine gerek kalmayacak. Hem ücretli hem de ücretsiz kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek olması sayesinde Türkiye'de de aynı şekilde kullanılabilecek.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/spotify-9068519.jpg

Spotify için Ücret Ödenecek mi?

Spotify premium üyelik için ücret ödemeleri devam edecek. Ancak Spotify Connect kullanabilmek için ücretli olarak üyeliğe gerek duyulmayacak.

Premium üyeliklerin sahip oldukları ayrıcalıklardan bazılarının ücretsiz olarak üyeliği bulunan kullanıcıların da alabilmesine olanak sağlanacağı gündemde.

Aylık olarak 13,99 TL ücrete sahip olan Spotify premium üyeliği için ilk 30 gün süresi boyunca ücretsiz olarak deneme sürümü sunuluyor. Bu sürenin ardından kullanımların tamamı için belirli ücret ödemesinin gerçekleştirilmesiyle beraber tüm premium ayrıcalıklarından yararlanabilmek mümkün durumda.

Spotify Connect için ücret ödenmeyecek olması, kullanıcı sayısında kısa süre içerisinde yükseliş yaşanmasına sebep oldu. Artış rakamlarının yakın zamanda paylaşılması da gündemde.

Spotify Connect Ücretsiz Olarak Kullanıma Sunuldu
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...