Kripto para borsaları, insanların alım ve satım başta olmak üzere birtakım işlemleri yapmasına olanak sağlamaktadır. Binancekripto para borsası da bunlardan bir tanesidir ve yatırımcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/binance-kripto-para-borsasi-nasil-kullanilir-44198010.jpg

Binance Nedir?

Kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, yatırımcıların farklı coin türlerini alıp satmasına imkan verir. Bilindiği gibi günümüzde yüzlerce çeşit kripto para birimi vardır ve yatırımcılar bunların tamamına hızlı bir şekilde erişmek istemektedir. Binance de bu erişim noktalarından bir tanesidir ve burayı gün içinde 5 milyondan fazla insan kullanmaktadır. İşlem hacmi son derece yüksek olan borsada pek çok kripto para birimi işlem görmektedir.

Kripto paralar sanal ortamda bulunduğundan dolayı kullanıcılar güvenliğe daha fazla önem vermektedir. Binance şimdiye kadar güvenlik konusunda kullanıcılarına hiçbir sıkıntı yaşatmamıştır. Dolayısıyla da buranın güvenli bir borsa olduğunu söylemek mümkündür.

Binance Kripto Para Borsası ve Sağladığı Avantajlar

Binance bir kripto para borsası olduğu için yatırımcılar burada sadece kripto paralarla işlem yapabilir. Dolayısıyla da Dolar, Euro ya da Türk Lirası gibi farklı para birimlerini Binance kripto para borsasından satın almak mümkün değildir.

Yukarıda belirtilen özellikler her ne kadar olumsuz görünse de farklı platformlar üzerinden buraya para transferi yapılabilmesi ve bunun da çok kısa sürmesi çok önemli bir avantaj olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılar, farklı platformlardan gerçek para ile aldıkları Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto paraları buraya gönderebilmekte ve daha sonra bunlarla işlem yapabilmektedir.

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance kripto para borsası kullanımı oldukça basit olup, öncelikle hesap açılması gerekmektedir. Açılacak olan hesap üzerinden işlemler yapılacağı için bunun çok özenli bir şekilde yapılması ve bilgilerin doğru bir şekilde buraya girilmesi gerekmektedir.

Hesap açıldıktan sonra ise buradan alım-satım işlemleri yapılabilir. Bunun için ise öncelikle farklı bir platform üzerinden buraya Bitcoin gönderilmesi gerekiyor. Daha sonra bu Bitcoin, farklı kripto para birimlerine çevrilebilir. İsterseniz buradaki farklı bir kripto para birimini de Bitcoin’e çevirebilir ve farklı bir platforma aktararak gerçek paraya dönüştürebilirsiniz. Her ne kadar direkt işlem yapmak mümkün olmasa da şuan için çok büyük bir kolaylık sağladığı söylenebilir.

Binance Kripto Para Borsası Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 7 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...