Android telefonlar için sunulan oyunlar günümüzde oldukça geniş alternatif yelpazesine sahip olmaya başlamış durumdadır. Sunulan tüm seçeneklerin cazip olmasıyla beraber çok sayıda oyunun yüklenmesi bazı durumlarda Android akıllı telefonlara gereksiz yük bindirmektedir. Özellikle düşük özelliklere sahip olan ve aynı zamanda saklama kapasitesi açısından üst düzey olmayan telefonlar olumsuz etkilenebilirler.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/and-40104143.jpg

Google Play Store veya APK olarak indirilerek kurulan oyunların tamamı belirli seviyede güç harcar. Android cihazlara yüklenen oyun sayısının artmasıyla beraber yer açılması için silinmeleri gerekir. Genellikle yeni kullanıcılar yüklü olan oyunların tamamını sadece ekrandan silerler. Ekran üzerinde yapılan silme işlemi kalıcı değildirve yüklü oyunların hala mevcut olarak telefonda kalmasına yol açar.

Android cihazlardaki akıllı telefonlardan oyunların tamamen silinmesine yönelik olarak belirli işlem adımlarının takip edilmesi gerekir.

Android'de Kalıcı Olarak Oyun Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Pratik bir yöntem olarak yüklenen oyunların kalıcı olarak silinebilmesi mümkündür. Ekran üzerinden pratik şekilde yapılan "tamamen kaldırma" işlemi sayesinde oyunların yer kaplaması söz konusu olmaz. Aynı zamanda performans harcama anlamında da önemli seviyede tasarruf elde edilir.

Ekrandan Kalıcı Oyun Silme

1-Kalıcı olarak silinmek istenen oyun ana ekran üzerinde bulunur

2-Oyun üzerine basılı tutulur

3-Ekranın sağ üst kısmında yer alan "Çöp Kutusu simgesi" üzerine oyun taşınır

4-Taşıma işleminin ardından oyun kaldırılacaktır.

Android Telefondan Oyunu Tamamen Silme

1- Android cihazda “Ayarlar” bölümüne girilir

2-Ayarlar menüsü üzerinde “Diğer” sekmesi tercih edilerek “Uygulama Yöneticisi” açılır

3- “Uygulama Yöneticisi” bölümünde en üstte ”Hepsi” tercih edilir

4-Açılan ekran üzerinde Android tabanlı cihazda yüklü olan tüm oyunlar görülebilir durumda olur. Silmek istenen oyun bulunarak seçilir

5-Pencerede “Kaldır” adlı seçenek tercih edilir

6-Onay ekranı geldiğinde “Tamam” butonu seçilerek oyun kalıcı olarak kaldırılır.

Oyunun silinmesinden sonra “Kaldırma İşlemi Tamamlandı.” adlı ibare görülecektir. Android'de işlemin tamamlandığını belirten ifade olarak ön plana çıkıyor olmasıyla bir bilgilendirme mesajı şeklinde tanımlanmıştır. Kaldırmanın gerçekleşmesi sonrasında herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmaksızın sonuç alınır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/iron-man-3-mobile-game-for-ios-and-android-1024x584-74823743.jpg

Android'de Oyunlar Kalıcı Olarak Silindikten Sonra Tekrar Yüklenebilir mi?

Android tabanlı cihazlarda oyunlar kalıcı olarak silindiklerinde tekrar yüklenebilir durumda olurlar. Yapılacak olan yeni yüklemelerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktada cihazların sahip oldukları kapasite ve performans durumudur. Yüklemelerin olumsuz etkiye sahip olmaması durumunda kolaylıkla tekrar gerçekleştirilebilmeleri avantajı bulunur.

Hem Android işletim sistemli akıllı telefonlar hem de tabletler için gerçekleştirilebilir olarak sunulmuştur. Kalıcı silinmeler tekrar yüklenme aşamasına kadar telefonda oyunların bulunmamasını sağlar. Yapılan silme işlemi sonucunda oyun boyutu ve verileri kadar telefonda yer açılması söz konusudur. Her oyunda kaplanan yer farklı seviyelerde olarak tanımlanmıştır. PUBG ve benzeri oyunlar özellikle yüksek kapasiteli çalışırlar.

Android'de Oyunlar Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...