Yabancı dizi severlere ve başlamayı düşünenlere özel IMDb puanı tavan yapmış kesinlikle izlenmesi gereken 8 yabancı diziyi sizler için listeledik.

Prison Break (8,4)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/prison-break-65046468.jpg

Siyasi bir komplo nedeniyle masum bir adam ölüm cezasına çarptırılır. İlk başta bütün deliller ağabeyinin gerçekten suçlu olduğunu göstermektedir. Ağabeyi gerçekten suçlu mudur? Kardeşi onu kurtarmak için neler yapacaktır?

The Walking Dead (8,5)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/the-walking-dead-4251309.jpg

Bir operasyonda vurulan şerif yardımcısı Rick Grimes komaya girmiştir. Uzun süre komada kalan Rick Grimes, uyandığında çok farklı bir dünya ile karşılacaktır. Artık en önemli amacı hayatta kalmak ve ailesini bulmaktır.

Supernatural (8,6)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/supernatural-19215198.jpg

İki kardeşin annelerinin ölümüyle başlayan hikayede babaları bu olayı incelemeye başlar ve öğrendikleri sonucu bir avcıya dönüşür. İki kardeş de babalarının yolundan gitmek zorunda kalmıştır. İki kardeş dünyayı dolaşarak iblisleri, canavaları, vampirleri, doğaüstü varlıkları avlayan bir avcıya dönüşürler.

Black Mirror (8,9)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/black-mirror-80743353.jpg

Bu dizi teknoloji ilerlediğinde neler olabileceğini gösteriyor desek yanlış olmaz. Ancak daha çok teknolojinin karanlık tarafına odaklanan bu dizi gerçekten farklı. Her bölümde farklı bir teknolojik olay anlatan dizi, teknoloji yüzünden insanların çok farklı noktalara gelebileceğini (insanlıklarını kaybedebileceğini) de gösteriyor diyebiliriz.

Westworld (9,0)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/westworld-68927511.jpg

Karanlık bir gelecekte geçen dizi, zengin kesime hitap ediyor. Teknoloji kullanılarak oluşturulan yapay bir mekanda geçen dizi çok farklı yerlere gidiyor. Yapay zekalarla dolu bu mekana gerçek insanlar gelerek istediği herşeyi yapmakta özgür. İnsan görünümlü olan bu yapay zekalar beklenmedik şeyler yapmaya başladığında neler olacak?

Sherlock (9,2)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/sherlock-92909776.jpg

Sherlock denildiğinde filmin konusu kafanızda canlanmıştır diye düşünüyorum. Sherlock Holmes 21. yüzyıl'da yaşasaydı olayları nasıl çözerdi? Keskin zekasıyla olayları çözecek olan Sherlock'un ilk bölümünde intihar süsü verilmiş üç kişiyi kimin öldürdüğünü bulması gerekmektedir. İlgi çekici olaylar, Sherlock'un keskin zekası ve ince detaylarıyla süper bir dizi.

Breaking Bad (9,5)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/breaking-bad-53004704.jpg

Kimya öğretmeni Walter White, akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve her şey adım adım başlar. Ailesinin geleceğini güven altına almak isteyen White, eski öğrencisi Jesse Pinkman'in uyuşturucu işleri ile uğraştığını öğrenir ve onunla ortak uyuşturucu (metamfetamin) üretip satmaya başlar ve maceranın ardı arkası kesilmez.

Game Of Thrones (9,5)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/game-of-thrones-26111686.jpg

Hanedan savaşları, şehvet ve entrikalar, hayin planların gerçekleşmesi için düşmanın koynuna giren kadınlar, birbirinin kuyusunu kazan insanlar, komplolar hepsi ve daha fazlası tek bir amaç için taht'ın sahibi olmak.

Son zamanların en popüler dizileri arasında yer alan Game Of Thrones, fantastik aynı zamanda gerçek dünyayı yansıtan hikayesi ve kaliteli oyuncu kadrosu ile en iyi diziler arasında yer alıyor. Son olarak Game Of Thrones'u tam olarak anlamak ve sevebilmek için bir kaç bölüm şans vermek ve sabırla izlemek gerektiğini belirtelim.

IMDb Puanı Tavan Yapmış Kesinlikle İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler
4.6 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...