Teknolojinin gelişimi her ne kadar akıllı telefonlar için yaşanan gelişimi hızlandırsa da, akıllı ürün kapsamı sınırlandırılamadı. Yakın geleceğin en önemli yeniliklerinden biri olarak tasarlanan özellikteki akıllı gözlükler, çok sayıda kişinin hayatını çok daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/focals-2255502.jpg

Amazon desteğini arkasına alan North isimli firma tarafından gerçekleştirilen atılım oldukça heyecan verici seviyede. Akıllı gözlükler, günümüze kadar çoğu zaman teoride kalan özellikleriyle beraber gündem olmuştu. Ancak bu durum North firması tarafından devrim niteliğinde bir değişiklikle çözüme kavuşturulabilir. Focals isimli akıllı gözlükler, her açıdan kullanıcı deneyimine odaklanıyor olmalarıyla beraber oldukça özel yapıdalar.

Akıllı gözlük üzerine çalışmalarını aldığı destekle beraber sürdürmeyi başaran firma, geliştirmelerle beraber akıllı gözlük pazarında benzersiz bir oyuncu olabilir.

Ürünün için tanıtımın gerçekleştirilmesiyle beraber, resmi olarak satışının yapılacağı beklentiye sahip olan herkes için önemli bir gelişme olarak değer kazandı.

Focals Akıllı Gözlüğün Tanıtımı Gerçekleştirildi

Thalmic Labs adı altında operasyonlarını sürdüren firma, yeni akıllı gözlük ürününü resmi olarak tanıttı. Amazon desteğiyle beraber Alexa tabanlı olarak çalışan gözlüğün temel hedefinde standart gözlüklerin yerini alması beklentisi mevcut.

Camlar üzerine yerleştirilen holografik lensler, kullanıcıların hayatını daha iyi hale getirmek için tasarlanan yapıya sahipler. Gözlüğün devrim niteliğine sahip olarak tanımlanmasının temel nedeninde, gözlük camlarıyla çalışabilir özellikte olması. İlk bakışta herhangi bir gözlük kullanıcısının gözünde bulunan gözlük gibi görünüyor. Ancak sahip olduğu teknoloji sayesinde alışılagelmişten çok daha fazlasını sunmasıyla birlikte ön planda yer alıyor.

Fonksiyonel Özellikleri Oldukça Fazla

Alexa destekli olarak tasarlandığı için Focals fonksiyonel anlamda oldukça geniş kapsamlı özellikleri beraberinde getiriyor. Anlık hava durumu bilgileri, navigasyon ve benzeri seçenekleri son teknolojiyle beraber getiriyor olmasıyla son derece hızlı.

Devrimsel niteliğe sahip olan Focals, sesli komut alabilme detayıyla beraber bir akıllı gözlükten beklenen her şeyin çok daha fazlasını sunuyor olmasıyla ön planda.

Ses dikte özelliğine sahip olması, mesajlaşma deneyimini çok daha farklı boyuta taşıyor. Amazon desteğiyle hayata geçirilen projenin tanıtılmasıyla beraber, giyilebilir akıllı ürünlerin varlıklarını ileri seviyeye taşımaları gündeme tekrar gelmiş durumda.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/focals-2-54397590.jpg

Giyilebilir Akıllı Ürünler Arasında En Çok Beklenen Akıllı Gözlük Teknolojisi Artık Gerçek

İnsanlık, tarih boyunca çok çeşitli ürünler kullanmış ve kullanmaya da devam etmiştir. Özellikle yaşadığımız günümüz teknoloji çağında mevcut olan ürünlerin her biri geçmişte birer hayaldi. Ancak giyilebilir akıllı ürün teknolojisinin etkinliğini daha da artırmasıyla beraber artık pazar oldukça farklı vizyonlara açık hale gelmiş durumda.

Devrim niteliğini taşıyan akıllı gözlük Focals, kullanıcılar için kolay kullanımı beraberinde getiriyor olmasıyla beraber her zaman pratik seviyede tercih edilebilir özellikler bütününe sahip.

Henüz Türkiye’ye geliş tarihi ve fiyatıyla alakalı kesin olarak bir bilgi bulunmuyor olsa da, tanıtımın ardından ürüne çok sayıda talep geldiği belirtiliyor.

Akıllı Gözlük Teknolojisinde Devrim: Focals!
4.3703703703704 TOPLAM 27 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...