Teknoloji çok hızlı gelişiyor kısa süre içerisinde çok büyük bir yol katetti. Geçmişte sık sık kullandığımız insanı duygulandıran eski teknolojiler ise artık yok oldu. Sizde bu eski teknolojileri özlüyor musunuz?

Eski Fareler (Mouse)

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/eski-fareler-26352945.jpg

Optik, lazer, kızılötesi ve daha birçok çeşit sensöre sahip olan şimdiki fareler önceden altında bulunan plastik bir top aracılığıyla çalışıyordu. Hatırladınız mı o günleri? O fare topu ile kim bilir neler yapılmıştır.

Floppy Diskler

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/floppy-diskler-9885133.jpg

Şimdiki flash bellekler, taşınabilir hard diskler hatta cd'ler dvd'ler bile yoktu o dönemde. Şimdi kullandığımız bu ürünlere göre kapasitesi çok komik kalan floppy diskler bir dönemin en çok kullanılan teknoloji ürünlerinden.

Windows XP

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/windows-xp-isletim-sistemi-87626842.jpg

Eski ama vazgeçilmez olan bu işletim sistemi çok uzun yıllar kullanıldı. Birçok kişinin bilgisayarında kurulu olan ilk işletim sistemidir muhtemelen. Tüplü monitörlerde açılmasını beklediğimiz bu işletim sisteminin olduğu dönem en güzel dönemlerimizdi belki de.

Eski Telefonlar

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/eski-cep-telefonlari-44397338.jpg

Bir zamanlar feneri olması, radyosu olması ya da en fazla mp3 çalabilmesi yeterliydi. Hatta cep telefonu ilk yaygınlaşmaya başladığında kocaman antene sahip o telefonlar bile çok cazip geliyordu insana, muazzam bir icattı bizim için. Ancak hızla gelişen teknolojiden onlarda nasibini aldı ve yok oldular.

Görüldüğünde Duygulandıran Eski Teknolojiler
4.4 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...