Kulaklıklar, mobil cihazlarla istenilen her yerde ve her zamanda müzik dinlemeyi ya da film izlemeyi kolaylaştırırlar. Kablo karmaşıklığından kurtulmak için Bluetooth teknolojisinin aktif olarak kullanımı ön plana çıkar.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/ms4-57592879.jpg

Günümüzde Bluetooth kulaklık özelliğiyle tanımlanan teknoloji ürünlerinin aktif olarak kullanımı sağlamak bağlantı ayarlarının gerçekleştirilmesiyle her zaman kolay şekilde mümkün olur. Telefon ile bluetooth kulaklık arasında bluetooth bağlantısı kurulmasının ardından rahatlıkla ses alınmaya başlanır.

İşlemi nasıl yapacağını bilmeyenler için adım adım takip edilecek yöntemlerin uygulanmasıyla beraber istenen sonuçlara ulaşabilme avantajı elde edilir.

Bluetooth Kulaklık Bağlantısı Nasıl Yapılır?

1-Bluetooth kulaklığın üzerinde yer alan açma-kapama tuşuna basılı tutulmasının ardından kulaklığın bluetooth arama özelliği açılır

2-Telefonun “Ayarlar” kısmından Bluetooth bağlantı durumu açık hale getirilir

3-Telefon tarafından yapılan taramada “Aygıtlar” listesinde kulaklığın ismi gözükecektir. Ekran üzerinden kulaklık seçilerek telefon ile bluetooth bağlantısı kurulur

4-Gerekli eşleşmenin yapılmasının ardından bağlantı hazır hale getirilmiş olur.

Bazı Bluetooth kulaklıkları telefonlarla bağlantı kurulması aşamasında Bluetooth şifresi isteyebilirler. Bağlanma esnasında şifre sorulursa ürünün kullanma kılavuzunda yer alan şifrenin kullanılması gerekecektir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/bt-17254900.jpg

Bağlantı Yapıldıktan Sonra Tekrar Ayar Yapılmalı mıdır?

Telefon ve kulaklık arasında bağlantının kurulması aşamasının ardından tekrar ayar yapılmasına gerek olmadan kullanım mümkün olur. Farklı bir telefona tanımlanmak istendiği durumda tekrar aynı işlem adımlarının takip edilerek kullanımlarının gerçekleştirilebilmesi mümkün olur. Hiçbir zaman kablo karışması gibi durumların yaşanmadan kulaklığın kullanılabilmesi avantajı elde edilir.

Bluetooth Kulaklık Telefonla Nasıl Bağlanır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...