Saat markaları tarafından geliştirilen akıllı ürünler giderek artan seviyeye ulaşmasıyla beraber klasik üreticiler de yörünge değiştirmiş durumda.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/fossil-4602451.jpg

Mekanik saatlerin yerini teknolojik trendlere bırakıyor olmasıyla beraber, Fossil markası son dönemlerin en çok dikkat çeken markası haline gelmişti. Kalitesini kanıtlamayı başarmış olan markalardan birisi olması Google’ın dikkatini çekmeyi başarmış durumda.

Google’ın akıllı saatler için özel olarak geliştirdiği Wear OS işletim sistemini kullanıcıları arasında Fossil’de yer alıyordu. Yapılan resmi duyuruya göre Google, Fossil’in geliştirdiği bazı teknolojileri satın alma hazırlığı içerisinde. Yeni nesil tasarlanan akıllı saat modeli olan Snapdragon Wear 3100 kullanıcılar tarafından merakla bekleniyordu. Satın alım haberlerinin artmasıyla beraber Fossil markası popülerliğini iyiden iyiye artırmış duurmda.

40 Milyon Dolarlık Satın Alım

Google’ın yapacağı satın alımda yeni teknolojilerin mülkiyet hakları üzerinde duruluyor. Ar-Ge ekibi tarafından mühendislerin takıma katılması ve hak satın alımlarının yapılmasıyla beraber Google çalışmalarını hızlandırabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/gfs-81962748.jpg

Fossil ile yapılacak olan anlaşmadaki detayların tamamı açıklık kazanmış durumda değil. Yeni teknolojiyle beraber oluşturulacak ürün grubu Wear OS üzerinden şekillendirilecek. Teknoloji devi ve popülerleşen akıllı saat üretici markası arasında yaşanacak olan ortaklığın sonucunda ortaya çıkacak model merak konusu oluyor.

Öte yandan Snapdragon Wear 3100 için fiyat ve teknolojik detaylar henüz kesinleşmedi. Piyasaya çıkışından itibaren yankı uyandıracak detaylarıyla beraber çeşitli pazarlarda aktif olarak bulunabilmesi mümkün hale gelebilecek gibi gözüküyor.

Google Fossil'in Teknolojilerini 40 Milyon Dolara Satın Alacak
5 TOPLAM 3 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...