Skype, sunduğu olanakları ve kullanım kolaylığıyla beraber günümüzün en önemli yazılımlarından biri olarak çok sayıda işlevi yerine getirebilmede aktif olarak hizmet verir. Ekranın paylaşılması gereken durumlara özel olarak da istenilen her zaman kullanılabilir durumda olmasının ayrıcalığını ilk andan itibaren yaşatmakta.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/skyp-6446657.jpg

Bilgisayar kullanımında ekranın paylaşılması gerektiği durumların tamamı için Skype benzersiz bir seçenek olarak tanımlanır. Programın açılmasıyla beraber gerekli olan işlem adımlarının sırasıyla takip edilmesi, ekran paylaşımını hiçbir zorluk yaşamadan gerçekleştirebilme olanağını beraberinde getirir.

Skype’ta Ekran Paylaşımı Yapmak için İzlenmesi Gereken Yol

1-İlk olarak kişi listesinde bir kişi seçilir

2-Sohbete başlamak için sesli veya görüntülü görüşme seçeneklerinden biri seçilir

3-Arama seçeneklerine ulaşmak için ekrana tıklanır ve Skype arayüzüne erişim sağlanır

4-Sağ alt kısımda yer alan kare görünümlü butona basılır

5-Paylaşılmak istenilen ekranın seçimi yapılır

6-Tercihe bağlı olarak bilgisayar için ses paylaşımının da gerçekleştirilebilmesi olanağı mevcuttur

7-Gelen pencereden "Ekranı Paylaşın" adlı seçenek tercih edilerek işlem adımları tamamlanır.

Ekranın konuşulan kişilere açılmasını sağlayacak olan tercihlerle beraber bu seçenek otomatik olarak devam edecektir. İstenilen süre boyunca ekran paylaşımının gerçekleştirilerek konuşmanın sağlanabiliyor olmasının yanı sıra işlemin durdurulması için paylaş butonuna tekrar basılması yeterli olur.

Skype üzerinden yapılacak olan paylaşımın sadece tek bir kişiyle değil aynı zamanda çoklu konuşmalarda da tercih edilebilmesi avantajı bulunur. Kolaylıkla gerçekleştirilebilecek olan işlem adımlarının tamamında en iyi seçeneklere ulaşabilme olanağı yer alır.

Skype üzerinden yapılan ekran paylaşımı pratik olduğundan dolayı çok büyük bir avantajı beraberinde getirir. Herkes tarafından hızlı şekilde gerçekleştirilebilecek işlem adımlarını takip etmek yeterli olur. Skype mevcutken ekran paylaşımı için ekstra program kullanmak gereksizdir. Her kullanıcının gerçekleştirilebileceği işlemler, her anlamda büyük avantajı beraberinde getiriyor olmasıyla ön plana çıkar.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/skype-video-call-68179013.jpg

Skype Ekran Paylaşımı Hangi Platformlardan Gerçekleştirilebilir?

Programın yüklü olduğu tüm platformlar üzerinden aynı yolun takip edilerek işlemlerin gerçekleştirilebilmesi ayrıcalığı sunulur. Skype üzerinden yapılan ekran paylaşımı için herhangi bir kısıtlama veya benzeri şekilde zorunluluğun olmadığı rahatlıkla görülebilir durumdadır. Tamamlanan işlem adımlarının sağladığı kolaylık fark yaratan seviyede olur.

Windows, Mac ve Linux üzerinde yüklü olan Skype her zaman bu adımların takip edilmesiyle beraber işlemleri gerçekleştirme avantajını beraberinde getirir. Ekran paylaşımının her platformda gerçekleştirilebiliyor olmasıyla aynı zamanda farklı işletim sistemleri üzerinden uyumluluk sorunu yaşanmadan kullanılabilmesi ayrıcalığı da sunulmuştur.

Yapılacak olan ekran paylaşımının beraberinde getirdiği faydalar yüksek seviyededir. Skype kullanırken ekstra programa gerek kalmaması sayesinde mevcut olan işlem yükü minimum seviyeye indirilir. Bu sayede bilgisayarlardaki çalışma performansının üzerine ekstra olarak gidilmiş olmaz.

Tüm platformlarda rahatlıkla çalıştırılabilecek olan seçenekle benzersiz sonuçların elde edilebilmesinin farkı görülür. Skype ekran paylaşımı için hiçbir kısıtlama veya benzeri ek işlemin gerçekleştirilmezi gerekmez. Yukarıdaki adımlar, herkesle paylaşım yapabilme seçeneğini sağlar.

Skype Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...