Android 9.0 sürümü olan Pie güncellemesi merakla bekleniyordu. En iyi sürüm olarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik mevcut olan değişimleriyle beraber etkileyici özelliklere sahip.

Güncellemenin ilk yayınlandığı akıllı telefon Xiaomi Mi Mix 2S oldu. Henüz başka Android telefonlar için yayında olmasa da Sony XZ1 için sadece tarih netleştirildi. Xiaomi’nin en güçlü telefonu olarak tanımlanan Xiaomi Mi Mix 2S için yapılan yayınlamayla birlikte kullanıcılar maksimum seviyede Android deneyimini yaşayabilecekler.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/xiaomi-mi-mix-2-review-1-58077691.jpg

Xiaomi Mi Mix 2S, Snapdragon 845 işlemcisiyle birlikte 5.99 inç ekrana sahip ve 1080 x 2160 piksel çözünürlüğü sunuyor. Üst segment akıllı telefonlardan biri olarak piyasada varlık gösteriyor olmasıyla beraber kullanıcıların memnuniyet oranlarını da bir hayli yüksek seviyede tutma konusunda başarılı. Android Pie güncellemesinin sahip olduğu yeniliklerin üst segment bir akıllı telefonla buluşuyor olması benzersiz seçenekleri de beraberinde getiren özelliklere sahip. Kullanıcılar için her zaman en iyi seviyede sonuçlardan yararlanabilme olanağının bulunuyor olmasıyla beraber telefon kullanma keyfi de ikiye katlanacak gibi görünüyor.

Android 9 Pie Güncellemesi Neler İçeriyor?

Xiaomi Mi Mix 2S için yayınlanan Android 9 Pie güncellemesinin içeriğiyle ve değişimleriyle bariz değişimlere sahip. İşlevsel açıdan gelişmiş işletim sisteminin yanı sıra mobil işletim sistemlerinin yapısında devrim niteliğinde değişimler yaşanmasında etkili oluyor.

Metin Büyütücü: Küçük ekrana sahip olan akıllı telefonlar metin okurken yazıların büyütülmeye çalışılması oldukça zorlayıcıydı. Güncellemeyle birlikte çok daha kolay hale gelecek.

Varsayılan Protokol HTTPS: Güveli olmayan internet sitelerinden kaçınmak için otomatik olarak HTTPS protokolünün varsayılan olmasıyla beraber engellemeleri manuel olarak yapma zorunluluğu ortadan kalkacak.

Arka Plan Uygulamalarında Değişim: Kameraya ve mikrofon erişimine yönelik olarak arka planda çalışan uygulamalara karşı güvende olmayı sunuyor.

Akıllı Linkify: Google, Linkify API’siyle beraber farklı türde uygulamalarda yer alan bağlantıları diğer uygulamalarla eşleştirebilme özelliğini sunabilir.

Akıllı Yanıt Özelliği: Akıllı yanıtlar sayesinde, yanıtlamayı kalıplar halinde yapabilme olanağını mevcut. Android Pie sayesinde tanınan mesajlara yönelik olarak verilebilecek muhtemel yanıtlara cevap verilecek.

Pil Ömrü: Pil ömrünün yükselmesine yönelik olarak yapılan değişim sayesinde, bazı uygulamalara kısıtlama getirilirken bazıları da tam kapasite çalışabilecek. Düzenli olarak kullanılan uygulamalara bağlı olarak pil ömrünün belirlenmesi muhtemel olacak.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/maxresdefault-36982038.jpg

Arama Sonuçları Kişiselliği: Hangi uygulamaların kullanıldığının ve içeriklerin ne olduğunun takibinin gerçekleştirilmesi sayesinde, arama sonuçlarında bireysel olarak sonuçları bulabilmek mümkün olacak.

Artırılmış Güvenlik: Android sürümleriyle alakalı en çok gündeme gelen madde hiç şüphesiz güvenlik. Yeni güncellemede artırılmış güvenlik olanağıyla beraber daha güvenli bir kullanıcı deneyiminin yaşanabilmesi mümkün hale getirilmiş durumda. Her zaman yüksek düzeyde sağlanan güvenlik sayesinde istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalmak engellenecek.

Android’in en akıllı ve en iyi sürümü olarak tanımlanan Android 9 Pie, sunduğu tüm özellikleriyle beraber şu an için Xiaomi Mi Mix 2S aktif. Gelecek dönemde çok sayıda akıllı telefona yönelik olarak da yayımlanmaya hazırlanıyor.

Android 9.0 Pie Xiaomi Mi Mix 2S İçin Yayında!
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...