YouTube, özellikle son yıllarda birçok kişi için kazanç kapısı haline geldi. Şimdilerde VidCon konferansında duyurulan 3 yeni özellik sayesinde YouTube içerik oluşturucuları daha fazla insana ulaşabilecek.

Ülkemizde genel olarak kolay para kazanıldığı algısı taşıyan ancak işin arka tarafında dönen olanları bilmediğimiz YouTube içerik oluşturuculuğu, çoğumuzun meraklı bakışları altında sürüp gidiyor. Konu hakkında Kaliforniya’daki VidCon konferansında duyurulan yeni özellikler, video oluşturucuların takipçilerine daha kolay yoldan ulaşmasını sağlayacak.

Ücretli Üyelikler

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/07/youtube-dan-para-kazanmanin-3-yeni-yolu-1-50201831.jpg

YouTube, YouTube Oyun’da yeni bir sponsorluk modeli teklif etti. Twitch'e benzeyen bu model sonucunda, hayran olduğunuz kişileri ayda 4,99 dolar karşılığında destekleyebileceksiniz. Geçtiğimiz sonbahar ayında test edilen özellik, YouTube kanal üyeliklerinin önünü açtı. Tüm bunlar için içerik oluşturucuların 18 yaşından büyük, en az 100 bin aboneye sahip ve YouTube İş Ortağı Programı'na kayıtlı olması gerekiyor.

Merch Ürünler

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/07/youtube-dan-para-kazanmanin-3-yeni-yolu-2-86792207.jpg

Üyeliklerin yanı sıra, bundan böyle içerik oluşturucular ürünlerini doğrudan takipçilerine satabilecek. 10 bin'den fazla abonesi bulunan YouTube içerik oluşturucuları, videonun altında 20'den fazla ürünü hayranları ile buluşturabilecek. "Bu işe yarar mı?" diyorsanız, Lucas the Spider'ın peluş oyuncağının 18 gün içerisinde 1 milyon doların üzerinde kazanç getirdiğini ve 60.000'den fazla satıldığını söylemekte yarar var.

Prömiyerler

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/07/youtube-dan-para-kazanmanin-3-yeni-yolu-3-47759242.jpg

Canlı yayın ile gelen gelir oluşturma olanaklarından yararlanmak isteyen YouTube içerik oluşturucular, bunu sadece canlı yayın olarak değil, içeriği zamanlayarak da gerçekleştirebilecekler. Bu sayfada da canlı videolar da olduğu gibi sohbet özelliği bulunacak. Bu da YouTuber'ların canlı yayın yapmasalar bile üyelik avantajlarından yararlanabilecekleri anlamına geliyor.

YouTube'dan Para Kazanmanın 3 Yeni Yolu
4.6 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...