Gündelik hayatta en çok kulanılan teknolojik aletler akıllı telefonlarımız. Akıllı telefonlar son teknoloji ile üretilse de dikkatli kullanmak gerekir. Kullanıcı hataları sebebiyle telefon ömrü kısalacaktır, akıllı telefonların ömrünü uzatmak için detaylar yazımızda.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/en-cok-hangi-telefon-satiyor-21554199.jpg

Telefonu Şarj Olduğunda Çıkarın


Genelde gece şarja takılan ve sabah çıkarılan telefonların pil ömrü kısalıyor. Şarjınız dolduğu anda elektrik bağlantısını kesin, üst sınırı aşıp daha fazla şarj doldurmanız asla mümkün değildir. Bataryanın zorlanması ve ısınması akıllı telefon ömrünü kısaltan en önenmli etkenlerdendir.

Telefonu Kapatmak


Yoğun iş hayatı ve günlük telaşlar neticesinde telefonlar şarjları bitmedikleri sürece kapanmıyor. Telefonunuzun haftanın her günü ve her saati açık durması size olumsuz sonuçlar getirebilir. Telefon ömrünü uzatmak için akıllı telefonunuzu en azından iki günde bir yarım saat kapatın bu sayede telefonunuz da dinlenecektir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/iphone-7-plus-xbscq-dtpuq9-wiijnpqug-50908923.jpg

Telefona Uygun Olan Uygulamaları Tercih Edin


Üretilen tüm telefonların kendine has işletim sistemleri, hafıza gücü mevcut dolayısıyla beğendiğiniz ya da mutlaka telefonunuzda olmasını istediğiniz uygulamaları yüklememelisiniz. Çoğu kullanıcı telefon alırken hafıza, işletim sistemi gibi detaylara odaklanır ancak kullanım esnasında görmezden gelir. Telefona uygun olmayan uygulamalar harici belleğin zorlanmasına sebep olacaktır, eğer kesinlikle kullanmanız gereken programlar varsa SD kart ile telefon hafızasında yer açabilirsiniz.

Telefonu Serin Tutun


Isınmadan kaynaklı oluşabilecek hasarlar telefonun kullanım ömrünü kısaltırken keyifli bir deneyim geçirmenize de engel olacaktır. Kılıflar telefonların daha çabuk ısınmasına sebep olduğu için aralıklarla kılıfı çıkarın ve telefonunuzu serin zeminlerde tutun.

 

Akıllı Telefonunuzun Kullanım Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...