Windows 10, dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinden bir tanesidir. Firmanın yaptığı güncellemelerle her zaman daha iyi bir duruma getirilmeye çalışılan Windows 10, böylece çoğu bilgisayarda sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

Tabii ki her zaman ortaya çıkan bazı teknik problemler kullanıcıların canını sıkmaktadır. Bu yüzden de Windows 10 üzerinde meydana gelen ve sık karşılaşılan sorunların çözümlerini sizler için listeledik.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/windows-10-sik-karsilasilan-sorun-cozumleri-10013618.jpg

Pilin Hızlıca Bitmesi

Bir bilgisayarın en önemli işlevlerinden bir tanesi, bilgisayarın uzun süre dayanan bir şarja ve pile sahip olmasıdır. Her nedense Windows 10 geldiğinden beri genel olarak pilde bir tükenme problemi yaşanmaktadır. Bunun en iyi çözümü ise Windows Update ve Hey Cortana işlevlerini dışarıya kapatmaktır.

Touchpad Sorunları

Bazı durumlarda Touchpad’in çalışmaması durumu söz konusu olabilir. Bunun birçok farklı sebebi olabilir. İlki bu özelliğin devre dışı bırakılmasının söz konusu olacağıdır. Ek fare seçenekleri sekmesinden, bu özellik tekrar devreye alınabilir. Aynı zamanda Aygıt sürücüsünün güncellenmesi gerekli olabilir. Bu yüzden de Windows ve X tuşlarına aynı anda basılarak Aygıt yöneticisi açılmalıdır.

Windows 10 Mağaza Ürünlerinin Yüklenmemesi

Windows 10, mağazasından alınan bazı uygulamalarında yükleme problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu yüzden de genel olarak önbellekte ciddi bir dolma problemi meydana gelmiş olabilir. Öncelikle önbellek temizlenmelidir. Bunun hala bir çözüm olmadığı durumlarda ise Windows  ve R tuşlarına aynı anda basılmalı, böylece gelen ekrana "WSReset.exe" yazılarak sorun giderilmelidir. Kapanıp açılan mağaza, artık uygulamaların yüklenmesine izin verecektir.

Windows 10 DVD Oynatma Problemi

Windows 10 kullanıcılar, bilgisayarlarına taktıkları DVD konusunda ilk zamanlardan itibaren sorun yaşadılar. Bunun sebebi ise DVD oynatmak için bilgisayarda olması gereken güncellemenin sonradan sisteme eklenmiş olmasıydı. Kullanıcılar Windows Mağazası üzerinden, kısa bir işlemle bu problemi ortadan kaldırabilir.

Windows 10 Sisteminin Sıklıkla Şifre Girişi İstemesi

Bilgisayarın kullanılmadığı her an kapanan ekran ve karşınıza gelen şifre sorgulama ekranı, çoğu kişinin canını sıkmaktadır. Bu yüzden de Windows ve R tuşlarına beraber basılarak ‘netplwiz’ yazılmalıdır. Gelen ekranda seçilecek oturumla beraber son kez şifre girilecek ve bir daha şifre sorgusu ile karşılaşılmayacaktır.

Windows 10 En Sık Karşılaşılan Sorun Çözümleri
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...