Kitle fonlama platformu olarak çok sayıda projenin hayata geçirilmesinde rol oynayan Kickstarter’da bir rekora imza atıldı. Anker EufyCam ismindeki kablosuz çalışma özelliğine sahip güvenlik kamerası, platform üzerinde paylaşıma sunulduğu günden itibaren topladığı bağışlarla birlikte tüm zamanların en çok destek alan projesi olmayı başardı.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/kickstarter-69507587.jpg

Anker EufyCam 60 günlük süre içerisinde 3 milyon doları aşkın destek almayı başardı. Güvenlik kamerası teknolojisine yeni bir soluk getiren özelliklere sahip olmasıyla beraber fark yaratan proje, şehir yaşamını çok daha güvenli kılma hedefine sahip.

Yenilikçi Güvenlik Sistemi

Kalabalık nüfusa sahip olan şehirlerde özellikle evlerin güvenliğini sağlayabilmek tam anlamıyla bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Standart şekilde tasarlanan kabloları dolayısıyla, çok fazla evde kullanılmayan güvenlik kameralarına Anker EufyCam yenilikçilik katıyor.

Kickstarter üzerinde 8000’i aşkın farklı destekçiye sahip olan güvenlik kamera sistemleri 3 milyon doların üzerinde bağış toplamasıyla tüm zamanların en çok fonlanan ürünü konumuna ulaştı. Akıllı teknoloji ürünü olduğu gibi, şehir hayatının kolaylaştırılması olanağını da sunuyor.

Full HD kayıt olanağı, yüz tanıma teknolojisi, canlı yayın ve gece görüş olanakları sayesinde oldukça üst düzey bir yenilikçiliğe sahip. Evlerin güvende olmasını sağlamasının yanı sıra ayrıca bankalar için de şifreleme ve IP66 su geçirmezlik özelliklerine sahip. Hem yazılım açısından özel hem de donanım açısından sağlam geliştirilen ayrıcalıkları sayesinde yenilikçi güvenlik sistemleri arasında listenin baş sırasında yer alıyor.

Tamamen ayrıcalıklı seviyede koruma hedefine sahip olarak geliştirilen özellikleri sayesinde Anker EufyCam, kablosuz teknolojiyi kullanıyor olmasıyla standart sistemlere göre çok daha başarılı seviyede işlem güvenliği beraberinde getirmeyi başarıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/anker-eufycam-83144441.jpg

Yanlış Alarmlar Ortadan Kaldırılıyor

Güvenlik kameralarında en çok karşılaşılan sorunların başında evcil hayvanlara karşı tepki vermek bulunuyor. Anker EufyCam kuş, kıpırdayan nesne ve sürekli olarak hareket eden hayvanlara karşı yanlış alarmları %95 seviyesinde azaltan teknolojiye sahip.

Güvenilir yüz olarak kayıt gerçekleştirilmesiyle beraber, eve giriş çıkışların kolaylıkla kontrol altında tutulabilmesi mümkün. Gelişmiş yüz tanıma teknolojisine sahip olan Anker EufyCam güvenlik kamerası, kızılötesi teknolojiyi de aktif olarak kullanıyor.

Hareket algılamasının ardından yapay zeka teknolojisiyle, insan veya farklı canlı olup olmadığının tespitini gerçekleştiriyor. Kameraya tanıtılan ‘güvenilir yüz’ olarak tanımlanan yüzler her zaman veritabanında taranıyor ve sonuçlara göre alarm çalışmaya başlıyor. Sistemin kullanıcıyı bilgilendirme süresi oldukça kısa süre içerisinde gerçekleşiyor.

Gelişmiş Güvenlik Sistemi

Standart güvenlik sistemlerinin çok daha üzerinde teknolojiyi benimsiyor olması sayesinde Anker EufyCam, güvenlik sistemlerine farklı bakış açısı kazandıracak. Günlük hayatın en çok ihtiyaç duyulan seçeneklerinden biri olarak ön plana çıkıyor olmasının farkını tam anlamıyla görebilmek mümkün. Gelişmiş özelliklere sahip kamera, sahip olduğu her detayıyla beraber oldukça fark yaratan seviyede güvenliğin oluşturulmasını sağladığı gibi bir o kadar da yüksek yapay zekaya sahip.

Kickstarter'da Yeni Rekor: Anker Eufy Cam
4.2142857142857 TOPLAM 14 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...