Ekim ayının başlangıcında Microsoft tarafından Surface Pro 6’nın tanıtımının gerçekleştirilmesiyle beraber, Samsung’un vereceği yanıt bir hayli merak ediliyordu. İkisi bir arada sunulan bilgisayar konsepti üzerinden bir süredir geliştirmelerini sürdüren Samsung, beklenen cevabı vererek Galaxy Book 2 için tanıtım gerçekleştirdi.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/verizon-w737-galaxy-book-2-sv-v-right-keyboard-up-spen-rgb-0-64833923.jpg

İlk olarak 2017 yılının başlarında satışa sunduğu Galaxy Book modelinin geliştirilmiş devam modeli olarak tasarlanan bilgisayar, Intel işlemci yerine Qualcomm’dan güç alıyor.

Konsepti bakımından son derece farklı olduğu gibi aynı zamanda yeni nesil bilgisayar deneyimini de ön plana çıkaran tasarımıyla beraber tamamen kendisine özgün yapıya sahip. Hem duruşu hem de özellikleri açısından standartların üzerinde olmasıyla beraber kullanıcıların beklentisini karşılamaya yönelik olarak geliştirilmiş durumda.

Galaxy Book 2 Özellikleriyle Kullanıcılara Neler Vaat Ediyor?

Ekran boyutu 12 inç olarak tasarlanan Samsung Galaxy Book 2, 2160×1440 piksel çözünürlüğe sahip. Super AMOLED ekranlı olmasıyla beraber yüksek çözünürlük farkıyla, görüntüyü en iyi şekilde aktarmada önemli bir değişime sahip.

Qualcomm’un Snapdragon 850 işlemcisinden güç alıyor olmasıyla beraber, 8 çekirdekli olarak çalışacak. Kryo 385 çekirdeklerinin yer aldığı model için frekans 2.96 GHz seviyesine kadar çıkabilecek şekilde tasarlanmış durumda. Grafik işlemcisi olarak ise Adreno 630 kullanılıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/ahr0cdovl3d3dy5syxb0b3btywcuy29tl2ltywdlcy93cc9wdxjjac1hcgkvaw5jb250zw50lziwmtgvmtavaw1nxzaymzauanbn-38997448.jpg

4 GB RAM’e sahip olmasıyla beraber tüm işlemleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye ve kullanıcı deneyimini en iyi noktaya çekmeye yönelik olarak tasarıma sahip. Bilgisayar için dahili depolama alanı olarak 128 GB belirlenmiş. Sadece işlere yönelik olarak kullanılacağı düşünüldüğünde, yeterli bir kapasiteye sahip olmasıyla ön planda.

Bilgisayarın arka bölümünde 8 MP ön bölümündeyse 5 MP çözünürlüğe sahip olan kameralar mevcut. Görüntülü olarak yapılacak görüşmeler için en iyi sonuçları alabilmeye odaklanan kameraların dahili olarak bulunuyor olması benzersiz bir pratiklik sunuyor.

İki adet USB-C girişi, bir microSD kart yuvası ve bir kulaklık girişi kullanıcıların işlerini kolaylaştırması olanağını beraberinde getirmiş durumda.

Uzun Pil Ömrü İkisi Bir Arada Bilgisayar Deneyimini Güçlendiriyor

Sürekli olarak işlerini tamamlamak isteyenler için ikisi bir arada bilgisayardaki en önemli fark yaratan nokta 20 saate kadar uzanan pil ömrü. Süre açısından oldukça yüksek seviyede olmasıyla beraber her kullanımda maksimum performansa karşın, az pil tüketimine sahip olması oldukça ayrıcalıklı.

Amerika’daki satış fiyatı 999.99 USD olarak belirlenen cihazın Türkiye için satış fiyatı ve tarihi henüz belli değil. Ürünün bir önceki versiyonu olan Galaxy Book, şu an 4.000 TL seviyesinden satışa sunuluyor.

Galaxy Book 2 için muhtemel Türkiye fiyatıysa 6.000-7.000 TL bandı arasında olacak. Güçlendirilmiş özellikleriyle beraber kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verirken aynı zamanda performans anlamında da oldukça yüksek derecede kaliteyi sunuyor olmasının ayrıcalıklarını her açıdan yaşayabilmek mümkün olacak.

İkisi bir arada bilgisayar konseptinin gelişmiş ürünlerinden biri olacak Samsung Galaxy Book serisinin devamı da gelebilir.

Samsung Galaxy Book 2 Modelini Tanıttı
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...