Clash of Clans, akıllı telefonlarda en çok oynanan strateji oyunlarının başında geliyor. Tüm zamanların indirme sayısı açısından rekorlarını kırmayı başaran oyun hem Android hem de iOS cihazlardan oynanabilir durumda. Sevilerek oynanan Clash of Clans oyunu için en çok merak edilen soruların başında, akıllı telefon değiştirildiğinde hesap aktarımının nasıl yapılacağı geliyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/cocl-01-94455168.jpg

Android akıllı telefonlarda iOS'a veya iOS cihazlardan Android'e aktarımının gerçekleştirilmesiyle beraber oyuna kalınan yerden devam edilebilmesi mümkün oluyor. Transferin başarıyla gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayan oyun sistemi sayesinde sadece basit birkaç adımın tamamlanmasıyla beraber hesap aktarımı gerçekleştirilir.

Clash of Clans, cihazlar arası bağlantı kuruyor olması sayesinde hesap transfer olanağını mümkün kılan bir oyun. Cihazların birbirleriyle eşleşmemelerini sağlaması yöntemine dayanan anlayışı sayesinde, her zaman kısa süre içerisinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor.

Clash of Clans Hesap Aktarımı Yapma Adımları

Akıllı telefonlarını değiştirenler için, iOS’tan Androide veya Android’den iOS platformuna geçiş fark etmeksizin aynı temel adımların tamamlanmasıyla beraber hızlıca hesap aktarımı tamamlanır. Aşağıda yer alan işlemler her iki platform için geçerlidir.

1-Yeni Telefonda Eğitim Görevini Tamamlayın

Yeni bir cihazdan oyunun indirilmesinin ardından kurma işlemi de tamamlanarak oyun içindeki eğitim bölümü bitirilir.

2-Google Play ve Game Center’da Bağlantı için Kontrol

Android ve iOS cihazlarının arasında Clash of Clans’ın hesap aktarımı için hangi platformun kullanıldığına bağlı olarak, Google Play veya Game Center bağlantısı gerekiyor. Eğitimin tamamlanmasının ardından oyun içerisindeki “Ayarlar” butonunda gerekli olan Google Play ya da Game Center bağlantısı tamamalnır.

3-Cihazları Bağlayarak Hesap Transfer Etme

İlk iki adımın tamamlanmasının ardından, son aşama olarak hesabın platformlar arasında bağlantısını gerçekleştirmek kalıyor. Clash of Clans oyunu içerisinde “Ayarlar” kısmına geldikten sonra, “Bir Cihaz Bağla” adlı butona basılır. İki telefonda da butona basılmasının ardından bir platformda “Eski Cihaz” seçeneğini diğer platformdaysa “Yeni Cihaz” seçeneğine tercih etmek gerekir.

Android’den iOS’a mı, iOS’tan Android’e mi geçildiğine bağlı olarak eski ve yeni cihazların ayrımının gerçekleştirilmesi mümkündür.

Gerekli olan seçimlerin yapılmasının ardından hem Android hem de iOS akıllı telefonlarında farklı ekran açılıyor. Cihazlar arasında bağlantı gerçekleştirmek için verilen kod, eski cihaza girilir.

Eski cihazda görülen kod sayesinde, yeni cihaza giriş yapılmasıyla beraber oyuna kalınan yerden devam edebilmek mümkün olur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/freegames-67790538.jpg

Hesap Transferinde Değişiklik Yaşanır mı?

Gerekli olan bağlantı adımlarının tamamlanmasının ardından hem hesap hem de köyün hızlı şekilde yüklenecek olduğunun görülebilmesi mümkündür. Hiçbir şekilde değişiklik yaşanması gibi bir durumun oluşması söz konusu olmaz. Hesap transferi işlem adımlarının tek tek takip edilmesi sayesinde kısa süre içerisinde aktarımın gerçekleştirilmesi mümkün olur. Oyun içerisinde platformlar arasında geçiş yapabilmeye olanak sağlayan yazılım bulunuyor olması sayesinde her zaman akıllı telefon değişimleri için kolaylık sunulmuştur.

 

Clash of Clans iOS ve Android Arasında Hesap Aktarımı Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...