Dünyanın en popüler oyunları arasına girmeyi başarmış olan CS:GO’da maçlar için uygulanacak bazı taktikler sayesinde maçlarda galibiyet elde edebilmek mümkündür. Normal maçlarda kullanılabilecek olsalar da özellikle rekabetçi oyunlarını oynayanlar için lig atlayabilme olanağını sunan taktikler sayesinde en iyi sonuçların elde edilebilmesi olanağı bulunur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/csgo-manset-18000142.jpg

Rütbe sisteminde yükselmek, daha iyi takım arkadaşları ve daha iyi standartlarda oyun keyfini çıkarabilmek demektir. CS GO için maç nasıl kazanılır? hakkında mevcut olan taktiklerin her biri oyunlarda denenmiş ve özellikle düşük rütbelerde başarılı sonuçlar veren taktikler olarak ön plana çıkarlar.

CS:GO Maç Kazanmak için Taktikler Neler?

ECO

CS GO içerisinde sıklıkla dile getirilen Eco kavramı, yeni oyuncular için anlaşılmayabilir. Ekonomik olmak yani yüksek değere sahip silahlar almamak olarak tanımlanır. Takım halinde eco kalarak, tamamen bomba kurmaya odaklı ellerin geçirilmesi diğer raundların kazanılmasının önünü açar. T takımındayken uygulanabilecek bir taktiktir.

Moral

Rakiplerin karşı tarafta olduğu çoğunlukla oyun içerisinde unutulur. CS GO’daki rekabetçi maçlarda yapılan incelemeye göre oyunların %38’lik kısmı takım içi moral bozma sonucunda kaybedilmiştir. Morali her zaman yüksek tutmak CS GO maçları kazanmak için en iyi yöntemlerden biri durumundadır.

Takım Arkadaşlarıyla Oyun Girmek

“Pre girmek” şeklinde de tanımlanabilecek olan uygulama, oyunu bilmeyenlerin oyuna gelmesi ihtimalini düşürür. Bir takım oyunu olarak maçlar oynandığından dolayı başarılı sonuçların alınabilmesi her zaman mümkün olur.

Info Paylaşımları

Takım içerisinde INFO yani “rakiplerin durumu hakkında bilgi” verecek oyuncularla oynamak, CS GO maçlarını kazanma ihtimalini oldukça yüksek seviyeye çıkarır. INFO her zaman maçın kazanmanın yarısı olarak sayılır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/nsxez-82825442.jpg

Göstergeyi Rakibin Kafası Hizasında Tutmak

Küçük ancak bir o kadar da etkili bir kazanma ipucu olan göstergenin doğru ayarlanması, çoğu zaman maçların kazanılmasında doğrudan etkiye sahip olmasıyla ön plana çıkar. Rakibin her an çıkabileceğinin bilincinde olarak rakibin kafası hizasında tutulan gösterge, refleks olarak ateş edildiği anda kill alabilmeye olanak sağlar.

Smoke ve Flash Kullanmak

Rush yaparken veya side tutarken hem smoke hem de flash efektif şekilde kullanılmalıdır. Flash, rakiplerin görüşünü tamamen kapatacak şekilde kullanılarak pozisyon alınması için smoke ise geçiş noktalarından güvenli şekilde geçmek için kullanılmalıdır. Takım arkadaşlarının görüşünü engelleyecek durumda tercih edilmemelidirler.

Hareketli Olmak

Silah kullanırken bulunulan noktadan sabit olarak ateş etmek yerine sürekli olarak hareket edilerek silahların kullanılması maçı kazandırmak için etkilidir. Sabit kalmak, rakibin görüş alanını çok daha net hale getirir.

AWP Kullanmak için Haritayı Ezberlemek

İyi bir AWP kullanıcısı haritanın her noktasını bilmelidir. Özellikle popüler haritalarda bulunan köşe noktaların önü gizleniyorsa, AWP ile rakibin görüş alanından atışlar yapabilmek veya alan savunması yapmak mümkün olur. AWP yeni başlayanlar için uygun bir silah değildir.

 

CS:GO'da Maç Nasıl Kazanılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...