Logo, dijital dünyada akılda kalıcılık açısından olduğu gibi aynı zamanda bir değer yaratmada da en önemli kriterlerden birisi olarak tanımlanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/ps-43200652.jpg

Birbirinden özel tasarımlarla oluşturulan logolar, fark yaratmak için de benzersiz bir kullanıma sahip olan değerdedir. Şirketler, kuruluşlar veya web siteleri için gerekli olan logoların yapılması aşamasında kullanılabilecek kaynaklar da geniştir.

Günümüzde dijital ortamda var olmak isteyenler için değişilmez noktalardan birisi olarak tanımlanan logolar belirli bir konsept oluşturmaya yönelik tasarlanmalıdırlar. Sahip oldukları önemin yüksek seviyede olmasıyla beraber hiçbir zaman arka planda tutulmamaları gerekir.

Logo Nasıl Yapılır?

Photoshop

Logo yapmak için kullanılan programların başında Photoshop geliyor. Logonun tüm detaylarını planlayarak PS’de oluşturabilmek mümkündür. Kat kat çizim yapabilmeye ve renklendirmeye tanıdığı olanak sayesinde kullanımı her zaman fark yaratan seviyededir.

Online Editörler

Online olarak pratik çizim yapabilmeyi sağlayan editörlerin kullanımıyla beraber logoların oluşturulabilmesi mümkündür. Belirli bir seviyeye kadar serbest çalışma yapabilmeye olanak tanıyan özelliğe sahip olan online editörler pek çok açıdan logo tasarlamada kolaylık sunarlar.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/untitled-2-67586693.jpg

Corel Draw

Otomatik olarak formları kullanabilmeyi mümkün kılan özelliğe sahip olan Corel Draw, herkes için kullanılabilir özelliktedir. Profesyonel logolar tasarlamak isteyenlere yönelik olarak başarılı sonuçları sağlar.

Otomatik Logo Tasarlama Programları

Masaüstü için kullanılabilir durumdaki otomatik logo tasarlama programları yardımıyla kısa süre içerisinde istenen şablonlar üzerinden kolaylıkla işlemlerin yapılabilmesi avantajı mevcuttur.

Logo Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...