Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi olarak ön plana çıkan Instagram’da bireysel olarak isteklere bağlı olarak ayarlar yapılabilir durumda. Paylaşılan içeriklere gelen yorumların rahatsız edici boyutlara ulaşması durumunda, yapılan engellemeler sayesinde istenmeyen yorumların tamamına yönelik olarak belirli bir sınırlama getirilebilme avantajı mevcuttur. Instagram üzerinde sunulan yorum engelleme olanağı hem Android hem de iPhone için yapılabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/ing-42560355.jpg

Fotoğraflara ve diğer paylaşımlara gelen istenmeyen yorumların kontrol altında tutulmasına yönelik geliştirilmiş özelliğin aktif olarak kullanılabilmesi avantajı bulunur. Geçmiş dönemde Instagram tarafından yorumların tamamen engellenmesi gerekliydi. Ancak ayarlamaların yeniden gözden geçirilmesiyle tüm yorumlar yerine sadece belli başlı yorumların kapatılabilmesi mümkün hale getirilmiş durumda.

Yorum sisteminde mevcut olan tercih alternatiflerinden tüm kullanıcıların yararlanabilmesi avantajının bulunuyor olması, yorumlara özel düzenleme getirilmesinde doğrudan etkilidir. Sahte hesaplar üzerinden yapılan spam yorumlar gibi başlıca can sıkıcı yorumların tamamının kapatılabilmesi avantajı önemli bir farkı oluşturur. “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğinin mevcut olması sayesinde sadece belirli kişiler tarafından gönderilen yorumların engellenebilmesi mümkün olur.

Gelişmiş yorum sistemi olarak sunulan seçenekle beraber her kullanıcının kendisine özel ayarlardan yararlanarak daha rahat Instram deneyimini yaşayabilmesi ayrıcalığı tanınmıştır.

Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

Hem Android hem de iPhone kullanıcıları için sunulan yeni yorum kontrolleri pratik şekilde gerçekleştirilebilir durumdadır.

Seçenekler>Ayarlar >Yorumlar menüsü takip edilerek açılan ekran üzerinden yorumların engellenmesi mümkündür.

Menünün üst kısmında yer alan Yorum Kontrolleri tercih edildiğinde “Şu Kişiden Yorumlara İzin Ver” ve “Şu Kişinin Yorumlarını Engelle” olarak iki seçenek mevcuttur.

Seçenekler özelinde yapılacak olan ayarlamalar sonucunda; herkesin yorum yapması, takipçileri yorum yapması veya sadece takip edilen kişilerin yorum yapması sağlanabilir durumdadır.

Paylaşılan tüm gönderilerin tek tek kontrol edilmesi yerine kolaylıkla işlemlerin tamamlanarak paylaşımlara yorum yapabilme ayrıcalığı sunulur. Yorumları engellenen kişilerine engellendiklerinden haberlerinin olmaması da bu durumda söz konusu. Atılan yorumlar engellenen kişiler için görülebilir ancak diğer kimse tarafından görülemez olarak planlanıyor.

İstenmeyen yorumlar için kişi engellemelerinin yanı sıra yorum yapma özelliği de tamamen devre dışı bırakılabilir durumda.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/ig-63784649.jpg

Yorumlarda Küfürleri Engellemek Mümkün mü?

Instagram kullanıcıları için yorumlar kısmı için özelleştirilmiş ayarların yapılması fark yaratan en önemli seçenek. Sadece kulalnıcı engellemeleri değil aynı zamanda belirlenen sözcük kullanımlarının engellenmesi de mevcut. Küfür veya rahatsız edici söylem gibi ifadelerin tamamında kolaylıkla yorumların devre dışı bırakılması avantajı bulunuyor.

Yorum kontrollerinin tamamen kullanıcılarda olması sayesinde hem Android hem de iPhone üzerinden gerekli ayarlamalar yapılabilir durumdadır. Her platform üzerinden kolaylıkla Ayarlar üzerinden gerçekleştirilebilecek işlemler sonucunda yorumlarda istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalma gibi durumlar görülmez. Her kullanıcı için özelleştirilebilir durumdaki ayarlar sayesinde beklentiler de tam olarak karşılanmış olur. Yorumlarda engellenmek istenen her şeyin kolaylıkla engellenebilmesi veya filtrelenmesi Instagram’ın sunduğu özelliklerden biridir.

 

Instagram'da Yorum Engeli Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...