Android cihazların çökmesine neden olan bir dizi WhatsApp mesajı ortaya çıktı! Bu mesajlar içerdikleri kodlar nedeniyle cihazın çökmesine neden oluyorlar.

Ortaya çıkan sıradan görünümlü bu mesajlar Android cihazlarda gönderildiklerinde ya da üzerine dokunulduklarında uygulamanın çökmesine ya da telefonun kilitlenmesine neden oluyor.

Eğer Siyah Noktaya Dokunursan WhatsApp'ın Çökecek

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/05/android-telefonlari-tek-hamlede-cokerten-whatsapp-mesajlari-1-93867724.jpg

WhatsApp uygulamasında bir mesaja dokunduğunuzda devreye onu kopyalama seçenekleri giriyor. Bu seçenekleri kullanmak için uygulama metin mesajının görmediğimiz kodlarını açıyor. Açılış esnasında mesaj içindeki boşluklar uygulama ve cihaz tarafından okunamıyor. Sonrasında da uygulama ya da cihaz donuyor, çöküyor ya da kapanıyor. Sorunun şimdilik sadece Android cihazlarda olduğu söyleniyor.

Diğer Sorunlu Mesaj “Bu Çok Enteresan” Anlamına Gelen Aşağıdaki Cümle

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/05/android-telefonlari-tek-hamlede-cokerten-whatsapp-mesajlari-2-95181598.jpg

Cümle sonunda yer alan gözleri gülmekten yaşarmış kahkaha emojisi son derece masum. Bu cümle ilgili emoji ile tırnak içine alındığında bir önceki örnekte olduğu gibi cihazın tanımlayamadığı boşluklar yaratıyor ve bu da uygulamanın ya da cihazın donmasına, kilitlenmesine neden olabiliyor.

Android Cihazları Tek Hamlede Çökerten WhatsApp Mesajları
4.2 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...