Apple’ın merakla beklenen modelleri için Türkiye fiyatları belli oldu. Türkiye’nin alışveriş konusunda lider markalarından biri tarafından resmi olarak duyurulan fiyatlar iPhone XS ve iPhone XS Max için netleşti.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/iphone-xs-c-ikis-tarihi-3-e1542969447859-13050091.jpg

Apple Türkiye garantili olacak şekilde satışı gerçekleştirilecek iPhone XS fiyatı 9.899 olarak belirlendi. iPhone XS Max fiyatıysa 10.999 TL olarak tanımlandı. Eylül ayında lansmanı gerçekleştirilen modeller için Apple resmi sayfası üzerinde net olarak fiyat belirlemesi yapılmadı. Türkiye’ye geliş fiyatları önde gelen alışveriş markası tarafından satışla açıklandı.

Resmi mağazalardan önce satışların başlıyor olması bir yana olmakla beraber iPhone XS ve iPhone XS Max Türkiye fiyatları ilk aşamada çok pahalı bulundu. Aynı segment farklı markaların ürünlerini yarı fiyatına bulabilmenin mümkün olmasıyla özellikle kötü giden Apple satışlarında gerileme yaşanabilmesi söz konusu olabilir.

3 Renkli Seçenek

Stoklara giriş tarihleri 4 Aralık olarak belirlenen XS modelleri, 6 aylık alışveriş kredisi seçeneğiyle alınabilecek. İlk etapta üç farklı renk seçeneğiyle beraber sunuluyor olmaları, ilerleyen zamanlarda çeşitliliği getirebilir. Gold, Silver ve Space Grey olarak belirlenen renkler, 64 GB’lik versiyonlarda yer alacak.

Ön sipariş işlemlerinin başlayacak olması beraberinde çok sayıda talebi de getiriyor. Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi merakla beklenen modeller olmalarıyla beraber özellikle resmi olarak duyurunun yapılmasıyla çok yüksek seviyede rakamlardan başlayan fiyatlara sahip olarak dikkat çektiler.

Satış rakamları dünya genelinde bekleneni vermiyor olmasıyla beraber iPhone XS'ler, arka planda kalacak gibi gözüküyor. Yenilenen iPhone X seçeneklerinin aktif olarak sunulacağının biliniyor olması, fark yaratacak en önemli nokta konumunda.

Apple Mağazalarına Gelecek mi?

Türkiye’deki satışları önde gelen alışveriş markası tarafından şu an gerçekleştiriliyor olsa da, Apple mağazalarına da resmi olarak gelecek. Yapılacak olan duyurunun ardından mevcut belirlenen fiyat seviyesi üzerinden satışların gerçekleştirileceği biliniyor. Şu anki satışları Apple Türkiye garantili olarak yapılmaya devam ediliyor. Giderek artan talebin gelecek dönemde daha iyi sonuçlar vermesi beklenirken, özellikle Türkiye pazarında kur farkı nedeniyle oldukça ciddi rakam düşüşü mevcut olduğu göze çarpıyor. İlk rakamlar henüz Apple tarafından paylaşılmamış olsa da CEO’nun durumdan memnuniyetsiz olduğu geçen aylarda duyurulmuştu.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/apple-acikladi-iste-iphone-xs-iphone-xs-max-ve-iphone-xrin-turkiye-cikis-tarihi-2-2-660x371-24453346.jpg

Apple iPhone XS ve iPhone XS Max için İndirim Yapacak mı?

Bekleyenlerini yüksek fiyat seviyesiyle üzmen modellerde en çok beklenen durum şu an için indirim oluyor. Apple’ın yapacağı hamle henüz net olarak belirli değil. Ancak mevcut satış fiyatları üzerinden yapılan değerlendirmeye göre modeller için en az 8.000 TL beklentisi mevcut. Fiyatların aynı seviyede kalması durumunda çok sayıda kullanıcı beklentilerini karşılayamamış olacak. Bu durumda Apple’ın Türkiye pazarı özelinde rakiplerinin arkasında kalabilmesi de söz konusu faktörlerden biri. Henüz fiyatlar için resmi bir açıklama gelmemiş olsa da gelecek dönemde indirim beklentileri karşılanabilir.

iPhone XS ve iPhone XS Max için Türkiye Fiyatları Belli Oldu
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...