Android cihaz kullanıcıları için telefonun satışının gerçekleştirilmesinde veya farklı durumlarda cihazlardaki Google hesabından çıkış yapılması gerekli olabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/gand-29817508.jpg

Yeni kullanıcılar için özellikle nasıl çıkış yapılacağının bilinmiyor olması sorun yaşanmasına yol açabilecek durumlardan birisi olarak tanımlanıyor. Google hesabında kayıtlı olan pek çok kişisel bilgi bulunduğu gibi aynı zamanda telefonu ilgilendiren diğer detaylar da mevcuttur.

Senkronize şekilde çalışan Google uygulamalarının tamamında yer alan kişisel bilgilerin korunması için çıkış yönteminin kullanılarak güvenli şekilde çıkış işleminin gerçekleştirilmesi gerekli olur. Aksi takdirde telefonun el değiştirmesiyle beraber alıcı olan kişiye direkt olarak bilgilerin geçebilmesi mümkün hale gelir.

Android Google Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?

Android cihazlarda kayıtlı olarak bulunan Google hesabı çıkış yapılmadığı süre boyunca aynı şekilde açık kalır. Hesaplardan işlemin gerçekleştirilmesine yönelik olarak işlem adımlarının takip edilerek başarılı sonuçların elde edilebilmesi mümkün durumda olur.

1-Ayarlar‘a giriş yapılır

2-Hesaplar seçeneği tercih edilir

3-Açılan ekranda Google adlı kısma girilir

4-Çıkış yapmak istenen mail hesabı seçilir

5-Sağ üst köşede yer alan noktadan Hesabı Kaldır seçilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/andro-9948158.jpg

Hesabı kaldır dedikten sonra Android Google hesabından çıkışın başarıyla gerçekleştirilebilmesi avantajı elde edilir. Fark yaratan kolaylığıyla beraber Android telefonlardaki Google hesaplarından çıkış son derece hızlı şekilde gerçekleştirilebilir durumda olur.

Hiçbir ekstra işlem yapılmasına gerek olmadan doğru adımların takip edilmesinin ardından kolaylıkla çıkışın gerçekleştirilebilmesi avantajı sağlanır.

Android Google Hesabından Çıkış Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...