Anlık mesajlaşmayı kolaylaştıran ve son derece hızlı hale getiren Whatsapp, telefonlara kurulan ilk uygulama konumuna gelmiş durumda. Her gün farklı kişilerle konuşmak için ücretsiz olarak kullanılabilirliğe sahip olmasıyla istenilen zamanlarda tercih edilebilir özelliğiyle ön plana çıkıyor. Hem Android hem de iOS platformlarında aktif olarak kullanılabilen Whatsapp için, konuşmaların aktarımının nasıl yapılabileceği merak konusu.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/android-to-ios-423980.jpg

Android için mevcut kullanımda Google Drive’a yedek alabilmeyi mümkün kılan özelliğinin bulunuyor olmasıyla, Android’den iPhone’a yapılacak olan aktarım en önemli noktadır. Konuşmaların tamamının eski akıllı telefonlarda kalmasına neden olabilecek sorunun ortaya çıkması işlem yapılmadığı takdirde söz konusu olur. Android platformundan iOS’a yeni geçenler için özellikle başarılı şekilde yapılan transferle beraber beklenen sonuçların alınabilmesi avantajı elde edilir.

Android’den iOS Platformuna Whatsapp Konuşmalarını Aktarma

Uygulama kullanmak yapılmak istenen aktarımı kolaylaştıran en önemli seçenek opsiyonu olarak ön plana çıkar. Android WhatsApp to iPhone Transfer adıyla tasarlanan uygulamanın aktif olarak kullanımıyla birlikte tüm Whatsapp konuşmalarının aktarılabilmesi avantajı elde edilir.

Pratik şekilde yüklenebilir özelliğe sahip olan programın kullanımında yapılması gereken bazı ayarlar mevcuttur. Hızlı şekilde gerçekleştirilebilir durumda olan ayarların tamamlanmasının ardından aktarım başlatılabilir durumda olur.

Android telefonlardan iPhone’a geçenler için öncelikli olarak iki telefon üzerinde hazırlık ayarları yapılmalıdır. Programın açılmasından önceki aşamada tamamlanan gerekliliklerin ardından işlem başlatılabilir durumda olur.

Hazırlık İşlemleri:

1- Android platformunda USB hata ayıklama açılır

2- iPhone’da iCloud Yedek ve iPhone’unumu Bul seçenekleri kapatılır

Konuşmaların aktarımı için uygulamanın kullanımı bu işlemlerin tamamlanmasının ardından yapılabilir durumda olur.

İşlem Adımı:

1-Android telefon USB kablosuyla bilgisayara bağlanır ve program başlar

2-WhatsApp konuşmalarının yedeği Ayarlar > Sohbet Ayarları >Yedekle yolu takip edilerek alınır

3-Sürümle alakalı olarak gelen bildirim ekranı onaylanır

4-Onaydan sonra Android telefonunda yedekleme uyarası çıkar, “Yedekle” tercih edilerek WhatsApp konuşmalarının programa aktarılması başlar

5-WhatsApp konuşmalarını iPhone’a aktarmak için program içerisinde “Local Databases”altında yer alan Android kategorisi seçilir

6-“Transfer Messages from Database to iPhone” adlı tercihe dokunulur

7-iPhone bilgisayara bağladığınızda program otomatik olarak algılayarak konuşmaların tamamını aktarmaya başlar.

Tamamlanan aktarım işlemi sonrasında Android cihazlarda yer alan tüm verilerin iOS platformuna kolaylıkla taşınması avantajı elde edilir. Mevcut olan WhatsApp konuşmalarının eksiksiz olarak aktarımının gerçekleştirilebilmesi adına işlem süresi boyunca bilgisayarla bağlantı hiçbir şekilde kesilmemelidir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/android-to-ios-aktarim-90658542.jpg

Program Ücretsiz mi?

Android işletim sistemine sahip olan platformlardan iOS platformuna gerçekleştirilecek olan işlem için sunulan program tamamen ücretsiz olarak sunulmuştur. Hiçbir ücret ödemeye gerek olmaksızın kolaylıkla yapılabilen transfer adımları sayesinde kusursuz kullanımın sağlanabilmesi mümkündür.

Herkes için kullanılabilir durumda olan aktarım programıyla konuşmaların tamamı basit şekilde yedek alınarak diğer platforma aktarılabilir durumdadır.

Whatsapp konuşmalarımı nasıl aktarabilirim? diyenler için hızlı ve kolay olmasıyla en doğru seçenektir.

Whatsapp Konuşmaları Android'den iOS'a Nasıl Aktarılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...