Son dönemlerde çok yayın oynanan mod olan battle royale mobil cihazlarda da kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bu bağlamda bizde, sizler için en iyi 5 mobil battle royale oyununu derlemeye çalıştık.

Son dönemlerde fırtına gibi kasıp kavuran battle royale modu oyun camiasında yeni bir devrim yarattı desek yeridir. Bizde bu bağlamda çok sevilen bu modun en çok tutulan 5 oyununu sizler için listeledik.

5. Creative Destruction 

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/08/creative-destruction-4912414.jpg

Creative Destruction Fortnite ile aynı mantıkta işlemektedir. Fortnite daha Android'e tam çıkmamış olsada Creative Destruction Android'de oynanabilen bir oyundur. Eğer IOS işletim sistemli bir cihazınız yoksa sizin için güzel bir alternatif olacaktır. Fortnite'dan farklı olarak Creative Destruction da FPS moduda bulunmaktadır.

4. Free Fire

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/08/free-fire-2-32411532.jpg

Free Fire mobil platforma çıkan ilk battle royale oyunlarından birisidir. Diğer battle royale oyunlarının aksine oyuna 50 kişi başlarsınız ve oyun yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir ve çoğu telefonun kaldırabileceği türden bir oyundur. Eğer telefonunuz çok iyi değilse veya Android sürümü yetmiyorsa bu oyunu oynayabilirsiniz.

3. Rules of Survival

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/08/rules-of-survival-81096015.jpg

Rules of Survival, PUBG Mobile çıkmadan önce Android üzerinde en çok oynanan mobil battle royale oyunu olmayı başarmıştı. Ancak PUBG Mobile ın çıkmasıyla birlikte düşüşe geçen oyun hala fazlasıyla büyük bir kitleye sahip durumda. Rules of Survival ile ilgili bilgi vermek gerekirse oyun PUBG'ye oldukça benzemekte, Oyunda TPS ve FPS görüş açıları mevcut. Oyunda toplam 2 harita bulunmakta bunlar; Ghille 4X4 ve Fearless Fiord 8X8 haritaları. 

2. Fortnite Mobile

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/08/fortnite-battle-royale-60260619.jpg

Fortnite Mobile PC platformunda olan Fortnite Battle Royale ile aynı özelliklere sahip bir oyun. Bu oyunun kötü yanı şuanlık sadece IOS platformunda olması. Eğer IOS işletim sistemine sahip bir cihazınız yoksa ve Fortnite Mobile oynamak istiyorsanız çok benzeri olan Creative Destruction oyununu tercih edebilirsiniz.

1. PUBG Mobile

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/08/pubg-mobile-52374990.jpg

PUBG Mobile'da aynı Fortnite Mobile gibi oyunun PC sürümü ile aynı. PUBG Mobile hala gelişmekte ve PC sürümüne yaklaşmakta fakat hala PC sürümünde olan bazı yenilikler PUBG  Mobile'a gelmedi. PUBG Mobile telefonda oynarken en çok zevk alacağınız battle royale oyunlarından. Peki ya sizce hangi mobil battle royale oyunu daha iyi? Fikrinizi belirtmek için buraya tıklayın.

En İyi 5 Mobil Battle Royale Oyunu
5 TOPLAM 6 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...