Akıllı telefon üretimi yapan markalar tarafından beklenen satış hedeflerinin açıklanmasının ardından, hangilerinin hedeflerini gerçekleştirebileceği merak ediliyordu. Xiaomi’nin duyurusuna göre 2018 yılı içerisinde hedeflenen akıllı telefon satışı 100 milyon olarak paylaşılmıştı.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/xiaomi-29688219.jpg

Son zamanların en çok adından söz ettiren markaları arasına girmeyi başaran Xiaomi, hedefini 1 yıllık periyottan önce gerçekleştirmeyi başardı. 10 ay içerisinde 100 milyon akıllı telefon satışını gerçekleştiren akıllı telefon üretici markası, pazarın en önemli oyuncularından biri konumunda bulunuyor.

Şirketin kurucusu Lei Jun’un yaptığı duyuruya göre açıklanan rakam, resmi verilerle paylaşıldı. Mi 8 için sadece bir model değil, birden fazla modeli satışa sunma hedefinin bulunuyor olması markanın başarılı stratejileri arasına bir yenisini daha ekleyebilir. Şirket tarafından belirlenen politikalar, kısa süre içerisinde dünya çapında bir marka olmasını beraberinde getirdiği gibi ilerleyen yılları da başarıyla şekillendirebilir.

Pekin’de Düzenlenen Zhong Guan Cun Etkiliğinde Rakamlar Duyuruldu          

Çin’in başkenti Pekin’de yapılan etkinlikte konuşma yapan Lei Jun, Xiaomi’nin satış rakamlarının beklenilenden çok daha hızlı ilerlediğini ifade etti. Aynı zamanda iç pazarda durdurulamaz yükselişe sahip olduğunu da belirtirken, ağırlıklı olarak dış pazarlarda da akıllı telefonlarının talep edilmeye başladığını söyledi. Teknoloji dünyası içerisindeki en önemli markalardan biri olma yolunda önemli yol kat ettiklerinden dolayı Lei Jun, tüm ekibine de teşekkürlerini sundu.

Hedefine erken ulaşan Xiaomi, yaptığı rekor satışlarla beraber kalan 2 aylık süre içerisinde hedef rakamın çok daha üzerine çıkma hedefinde. 2018 yılı verilerine göre performansı en yüksek akıllı telefon üreticileri arasında baş sıralarda yer alıyor olmasıyla beraber, 1 yılda yapacağı toplam satış şimdiden merak konusu olmuş durumda. Amiral gemileriyle dünyanın pek çok farklı ülkesinde aktif şekilde kullanılıyor olmasıyla, yeni modellerine de ilgi oldukça yüksek seviyede.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/xiaomi-satis-84050330.jpg

Büyük akıllı telefon üretici markaları arasında yer alan Huawei tarafından açıklanan rakam 200 milyonu aşkın olarak duyurulmuştu. İkili arasında yaşanan kıyasıya rekabetin devam ediyor olmasıyla beraber, Huawei henüz hedefine ulaşabilmiş değil. Yeni modelleriyle beraber listenin üst basamaklarında yer almayı hedefleyen Huawei’nin, Xiaomi ile arasında olan rekabetin nasıl şekilleneceği en çok merak edilen konulardan biri.

Xiaomi 2019 Yılı Hedeflerini Yükseltebilir

Akıllı telefon markaları arasında gösterdiği yüksek ivmeyle beraber en iyiler arasına girmeyi başaran Xiaomi, doğru stratejilerle yoluna devam etmesi durumunda başarısını artırabilir.

2018 yılı için 100 milyon akıllı telefon satışı olarak belirlediği hedefe erken ulaşmasıyla beraber, 2019 yılı içerisinde hedef rakamını katlayabilir. İlk kurulduğu 2010 yılından itibaren kısa süre içerisinde büyük bir yükseliş gösteren marka değeriyle beraber, dünyanın en önemli teknoloji şirketleri arasında da listelenmeye başlamış durumda.

Önümüzdeki yıl duyuracağı modelleri şimdiden merak edilen Xiaomi, 2019 yılında 150-200 milyon bandında akıllı telefon satış hedefini açıklayabilir. Yılın ilk çeyreğinde paylaşılacak olan verilere göre belirlenecek rakamlar sonrasında şirketin, rakamlarını getireceği seviye oldukça yüksek ölçekli olabilir.

Xiaomi Akıllı Telefonlarda 100 Milyon Satış Hedefine Erken Ulaşıldı
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...