Katlanabilir akıllı telefonlar için dünyanın dev markaları arasında yaşanan rekabet devam ederken, sürpriz bir marka tarafından tanıtım yapıldı.

Dünyanın ilk katlanabilir özellikte telefonları için Samsung’un ve Huawei’nin kıyasıya rekabetinin önüne geçen tanıtımla beraber FlexPai yoğun ilgi topladı. Resmi olarak lansmanının gerçekleştirilmiş olması, diğer markaları gölgede bırakmayı başaran seviyede. Dünyada bir ilk olarak katlanabilir akıllı telefonun tanıtımının yapılmasıyla beraber FlexPai, uzun süre kendinden bahsettirecek gibi görünüyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/flexpai-9855242.jpg

FlexPai’nin Özellikleri Neler?

Başlı başına en önemli özelliği katlanabilir tasarım yapısı olsa da, aynı zamanda donanımıyla da oldukça dikkat çekici. Qualcomm’un 7 nm fabrikasyonla ürettiği yeni işlemcisi Snapdragon 8150 yonga seti FlexPai’ye güç veriyor. Katlanmadığı zaman akıllı telefon yerine tablet olarak kullanımı da mümkün durumda. Katlanmamış hali 7.8 inç’lik ekran boyutuna sahip. Katlandığı zamansa 4 inç boyutlarına inerek akıllı telefona dönüşüm sağlıyor.

FlexPai’nin katlanma noktası, tam olarak orta bölge olarak belirlenmiş durumda. Menteşeli tasarıma yer verilmiş olması katlamayı kolaylaştıran özellikte. AMOLED ekran panel üzerine kurulu olması, renk canlılığını sağlayan önemli detaylardan. Yüksek çözünürlüğe sahip akıllı telefon ekranını sunduğu gibi aynı zamanda tablet olarak da kullanımıyla büyük fark yaratmayı başarıyor.

Piyasaya önemli markalar tarafından sunulacak olan katlanabilir konsepti için de örnek teşkil ediyor olmasıyla FlexPai ön planda. Kalınlığının 7.6 mm olarak belirlenmiş olması, kullanımı çok daha basit ve pratik hale getirmeyi başarıyor. Çift kameraya sahip olmasıyla anı yakalamayı mümkün kılıyor. Arka iki kamerasından birinin 16 megapiksel diğerinin 20 megapiksel olması oldukça önemli detaylar arasında.

Gücünü Snapdragon 8150 işlemciden alan katlanabilir akıllı telefon, 6 GB RAM ve 128 GB‘lık depolama alanını sunuyor. Ayrıca 8 GB ve 256/512 GB depolama alanı olan seçenek de kullanıcılar için mevcut durumda.

FlexPai Fiyatı Ne Kadar?

Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu olarak tanıtılan FlexPai’nin satış fiyatı 1335 dolar olarak belirlenmiş durumda. Çok sayıda markayı gerisinde bırakmayı başarmış olması sayesinde hem özel tasarımı hem de yüksek performans sağlayan gücüyle birlikte pazarın önemli isimleri arasında yer alabilmesi olası. FlexPai için açıklanan fiyat etiketi, modelin diğer versiyonu olan 8 GB’lık 256/512 GB depolama alanlarında değişkenlik gösterecek.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/flexpai-34154501.jpg

FlexPai Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Yapılan lansmanda ürünün teknik özelliklerine ve fiyatına dair resmi olarak tanıtım gerçekleştirilmiş olsa da, henüz hangi ülkelerde satışa sunulacağı belli değil. Dünyanın ilk katlanabilir özellikteki akıllı telefonunun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda resmi açıklamaya kadar belirli bir değerlendirme yapmak oldukça zor.

Şu an için piyasaya sürülmesi muhtemel ülkeler arasında ABD, Çin, Kore ve Polonya bulunuyor. Ancak bilgiler resmi olmadığından dolayı şirket tarafından yapılacak açıklamanın ardından satış fiyatları belli olacak. Türkiye’de satışa çıkması halinde 7000-8000 TL bandında olması muhtemel.

Dünyanın İlk Katlanabilir Akıllı Telefonu Tanıtıldı: FlexPai
4.6190476190476 TOPLAM 21 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...