Çeşitli sebeplerden dolayı Türkiye’de erişime yasaklanmış olan faydalı içeriklere erişim isteği olduğu durumlarda, giriş yöntemleri uygulanarak erişimin oluşturulması avantajı mümkündür. Wikipedia gibi önemli sitelere sorunsuzca bağlanabilmek beraberinde çeşitli avantajları da getirecektir. Yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır? sorusunun yanıtını merak edenler için, kullanılabilecek yöntemler en iyi sonuçları almayı sağlar.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/vpn-54832042.jpg

Yasaklı sitelere giriş için bağlantı yöntemleri hem manuel olarak hem de otomatik olarak gerçekleştirilebilir durumdadır. Kolaylıkla erişimin sağlanmasına yönelik olarak mevcut olan seçeneklerin tercih edilmesi yasaklı sitelere girişin yapılmasında etkili olur. Hiçbir engelleme veya sınırlamayla karşı karşıya olmadan gerçekleştirilebilecek olan adımlar sayesinde fark yaratan sonuçların görülmesi mümkündür.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri Nelerdir?

DNS Değiştirme

Otomatik olarak alınan DNS ile filtreleme gibi sonuçların ekrana gelebilmesi muhtemeldir. Yasaklı sitelere giriş yapabilmek için değiştirilmesi gerekliliği başarılı sonuçların alınmasına da doğrudan etki eder. DNS değiştirme yönteminde, internet üzerinden servis sağlayıcı olarak bulunabilecek çok sayıda farklı adresin tercih edilebilmesi mümkündür. OpenDNS, Google DNS, Clodflare DNS başta olmak üzere hızlı servislerden yararlanarak ağ bağlantılarının kapsamı genişletilebilir durumda olur. DNS değiştirmek için Ağ Bağlantı Ayarları yolu üzerinden kolaylıkla işlemin gerçekleştirilebilmesi avantajı sağlanmış durumdadır.

Proxy Siteleri

Yasaklı sitelere giriş yapmak için tercih edilebilecek en pratik yöntemlerden birisi Proxy sitelerini kullanmaktadır. Proxy siteleri, sahip oldukları arama ekranı üzerinden istenilen siteye giriş yapabilmeye olanak sağlarlar. Hiçbir ekstra işlem yapma gerekliliği bulunmadan sadece site adının yazılmasıyla istenilen erişim protokolünü oluştururlar. Tüm yasaklı ve engelli sitelere ulaşabilme olanağını sağlarlar. IP adresi değişikliğini sağlamalarıyla beraber, farklı ülkelerden giriş yapılıyor olarak ekranın görülebilmesine olanak tanırlar. Güvenirliliğini kanıtlamış olan sitelerin tercih edilmesi sorun yaşanmasının önüne geçer. Her ne kadar güvenilir olsalar da Proxy siteleri üzerinden kredi kartı, banka kartı gibi bilgilerin paylaşılmaması gerekir.

VPN

VPN yöntemi yasaklı sitelere giriş yapmak için günümüzün olmazsa olmaz tercihleri arasında baş sıralarda gelir. Özel olarak hazırlanan tarayıcı eklentileri ve mobilde uygulamalarla beraber VPN kullanımı lokasyonu tamamen değiştirir. IP adresinin tercih edilen ülkeye göre ayarlanmasına olanak sağlayan VPN, sadece tek tıkla farklı bir noktadan giriş yapıldığını gösterecek kadar gelişmiş gizliliği beraberinde getirir. İnternette tamamen anonim kalabilmeye olanak tanıyan özelliğinin bulunuyor olması giriş yapılan adreslerin de tamamen gizli kalmasına yöneliktir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/sv-95555425.jpg

Yasaklı Sitelere Mobilden Giriş Yapılabilir mi?

Hem bilgisayarlar hem de mobil üzerinden yasaklı sitelere erişimin sağlanabilmesi olanağı mevcuttur. Tercihler özelinde yapılacak olan seçimlerle kolaylıkla girişler tamamlanabilir. Hiçbir zaman sorun yaşanmadan erişimin sağlanmasına yönelik olarak tasarlanmış özellikleri sayesinde mobilde kullanım için yukarıda yer alan yöntemler tercih edilebilir. Erişim sağlanmak istenilen sitelerde mevcut olan engellemelerin ortadan tamamen kaldırılmasını destekleyen tercihlerle başarılı sonuçlara kolaylıkla ulaşılır. İnternete bağlı olunan her noktadan girişlerin yapılması olanağı bulunur.

Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...