Hem Android hem de iOS’ta aktif olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp, mobil iletişim pazarının önemli bölümünü elinde tutuyor. Sahip olduğu popülerlikle beraber özellikle Türkiye’de iletişimin vazgeçilmezi olarak ön plana çıkıyor olmasıyla birlikte, tek akıllı telefondan nasıl iki hesap kullanılabileceği merak konusu.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/wapp-7493576.jpg

Tek akıllı telefon üzerinden farklı yöntemlerin tercih edilmesi sayesinde iki Whatsapp hesabının kullanılabilme avantajı mevcut. Pratiklik açısından sadece hesap değişim işleminin gerçekleştirilmesiyle hesaplar arasında geçiş yapabilme olanağı bulunuyor.

Bir Telefondan İki Whatsapp Hesabı Kullanma Yöntemleri

Misafir Kullanıcı

İki Whatsapp hesabının aynı cihaz üzerinde kullanılabilmesine olanak sağlayan “Misafir” modu, oldukça büyük kolaylık sağlıyor.

Aşağıdaki işlem adımları ile “Misafir” modunun aktif kullanımı mümkün.

1-İlk adım akıllı telefonda yeni misafir hesabı oluşturmak.

2-Misafir hesabı yeni e-postayla bağlandıktan sonra Google Play için hesap kullanılır. Sonrasında Whatsapp normal şekilde kurulabilme avantajını sunar.

3-WhatsApp ayarlarını gerçekleştirirken istenen telefon numarası aynı cihazda 2 SIM kartı kullanılmıyorsa, diğer cihazındaki telefon numarası olarak verilerek gelen kodun girişi yapılabilir.

4-Gerekli olan her şey hazır olduktan sonra Whatsapp hesapları çift olarak tanımlanır ve aynı telefon üzerinde iki kullanıcının değiştirilmesiyle kullanılabilir hale gelir.

Parallel Space Uygulaması

Uygulama hem sosyal medya hem de anlık olarak iletişim araçlarını farklı hesapların kullanılabilmesine olanak sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Kolay ve ücretsiz olarak sunuluyor olması sayesinde Whatsapp için de kolaylıkla tercih edilebilmektedir.

Aşağıdaki adımların takip edilmesi iki Whatsapp hesabı kullanmayı sağlar:

1-Parallel Space uygulaması indirilir ve kurulur

2-Uygulamanın başlatılmasının ardından seçenekler arasında WhatsApp tercih edilir

3-WhatsApp uygulaması otomatik olarak telefona kurulur

4-Numara istendiğinde diğer kullanılacak hesaba ait numara girilir

Parallel Space üzerinden aynı akıllı telefon üzerinden iki farklı WhatsApp hesabının kullanılması son derece avantajlı hale gelir. Her zaman kullanılabilirlik açısından fark yaratan bir uygulama olarak ön plana çıkıyor olmasının farkını kolaylıkla görebilmek mümkündür. Tüm işlemlerin otomatik olarak tamamlanıyor olması sayesinde hiçbir zaman ekstra işlem yapılmasına gerek kalmadan Whatsapp hesaplarının kullanılabilmesi mümkündür.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/4954534-728xauto-96698878.jpg

Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabı Kullanımda Soruna Sebep Olur mu?

Aynı akıllı telefon üzerinden çift sim kart desteği olmasa bile numaraların girilmesi sayesinde kolaylıkla kullanılabilme olanağı mevcuttur. Whatsapp hesabı kullanımı çift hesap olsa da aynı şekilde gerçekleştirilir.

Hem anlık mesajlaşmalarda hem de fotoğraf ve video gönderimi gibi farklı isteklerde standart kullanım mümkündür. Çift farklı hesap kullanılması herhangi bir sorunun oluşmasına sebebiyet vermez.

Tamamen kolay kullanılabilirliği beraberinde getiren yöntemler, zaman kaybetmeden Whatsapp hesaplarının kurulabilme olanağını da beraberinde getiren özelliktedirler.

Akıllı telefonlar çift sim karta sahip olmasalar da hesapların kullanımı mümkün olur. Farklı hesaplar üzerinden anlık mesajlaşma uygulamasının aktif olarak kullanılabilirliği pek çok açıdan fark yaratıyor olması sayesinde eşsiz bir deneyimi de beraberinde getirir.

Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...