Akıllı telefonlar günümüzün olmazsa olmaz teknoloji ürünleri haline gelmiş durumdalar. Telefonların ekranları özellikle sıklıkla temasa maruz kaldığından dolayı çizilme gibi sorunların yaşanabilmesini beraberinde getirebilen özellikte olabilirler. Koruyucu ekran bulunmayan akıllı telefonlarda özellikle yaşanan ekran çizikleri beraberinde olumsuz sonuçları getiren seviyede olur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/sm-78770237.jpg

Telefon ekranındaki çiziklerin giderilebilmesi için uygulanacak yöntemler bu nedenle merak konusu haline gelmiştir. Herkes için yapılabilecek olan çözümlerin aktif olarak uygulanması durumu başarılı sonuçların alınması olanağını sağlar. Ekranda yaşanan çizilme durumlarının tamamına yönelik olarak başarılı çözümler bulunur.

Telefon Ekranındaki Çizikleri Yok Etme Yolları

1.Yöntem

Karbona ve su gerekli olan malzemelerdir. Krem kıvamına gelene kadar karıştırılmalarının ardından ekrandaki çizik noktaya bir spatula yardımıyla sürülerek sonrasında mikrofiber bezle temizliği kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Her zaman pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir olduğu gibi çiziklerin tamamen yok edilmesine olanak sağlar.

2.Yöntem

Bitkisel yağ kullanımı ekrandaki çizikleri belirli süreye kadar yok eder. Kalıcı bir çözüm yöntemi olmadığından dolayı her an ekranların eski haline dönmeleri durumu görülebilir. Görünüme doğrudan etki sağlayan özellikleri sayesinde her zaman başarıyla kullanılma avantajları da bulunur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/cam-71753529.jpg

3.Yöntem

Bebek pudrası kullanmak, ekran üzerindeki çiziklerin görüntü açısından yarattığı olumsuz durumun ortadan kaldırılabilmesine olanak sağlayan özelliktedir. Pudranın çok az miktarda suyla karıştırılarak pamuk yardımıyla ekrandaki çizik noktaya uygulanması sonrasındaysa iyice temizlenmesi gerekir.

Telefon ekranında çizik oluşmadan önce koruyucu ekran kullanılması en önemli nokta olur.

Telefon Ekranındaki Çizikler Nasıl Yok Edilir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...