En çok kullanılan popüler sosyal medya sitesi Instagram, sahip olduğu özelliklerle fark yaratmayı başaran seviyede. Kullanıcılar için çok seçenekli filtrelerin yanı sıra bazı önemli çekim olanakları sunuluyor. Boomerang özelliği de bunlardan biri durumunda. 1 saniyelik video tarzında çekimler oluşturabilmeyi mümkün kılan özellik oynat-geri al konseptine sahip.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/instagram-boomerang-nedir-nasil-kullanilir-89860268.jpg

Android için olduğu gibi iOS platformunda da aktif olarak tercih edilebilen seçeneklerden birisi olarak dikkat çekici. GIF tarzında paylaşımlar yapabilmeyi mümkün kılan özellik sayesinde tam anlamıyla paylaşımların etkinlik seviyelerini canlandırabilme avantajı sunuluyor.

Anlık olarak kayıt gerçekleştirmeye olanak sağlıyor olmasıyla beraber her zaman kolaylıkla kullanılabilir durumda. Instagram üzerinden yapılabilecek çekimler, herkesle paylaşılabiliyor olmalarıyla beraber özel koleksiyonlar hazırlayabilme olanağını da beraberinde getirmekte. Her anı Boomerang seçeneğiyle kaydederek oynatma döngüsüne sokabilmek pratik şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Instagram Boomerang Nasıl Kullanılır?

Video döngüleri oluşturmaya olanak sağlayan Boomerang özelliğinin kullanımı filtre kullanımından farksızdır. Hem kolay hem de pratik şekilde çekimlerin yapılırken tercih edilebileceği seçenek olarak ön plana çıkar. Instagram’ın sunduğu önemli ayrıcalıklarından birisi olmasıyla, başlı başına fark yaratan seviyede kullanıma uygundur. Instagram Boomerang tam anlamıyla pratik kullanımı destekliyor olduğu gibi fark yaratan videolar oluşturmayı da sağlar.

1 dakika gibi kısa süre içerisinde çekilen videoları kapsıyor olsa da, sürekli olarak çekim yapılabilmesi kayıtlarla kolajlar oluşturabilmede etkilidir. Video döngülerini yaratıcı şekilde kullanabilme olanağını sağlayan özelliğiyle, Instagram Boomerang her zaman dikkat çekici seviyede olanaklara sahiptir.

Her an aktif olarak kullanılabilir durumda olan seçeneklerden birisi olarak değerlendirilebilmesi mümkündür. Instagram Boomerang seçeneği, en özgün tercihlerden birisidir.

Boomerang’ın kullanımı için ana ekran üzerinde paylaşım butonuna dokunulmasının ardından seçenekler arasında gezinerek “Boomerang”ın bulunabilmesi mümkündür. Bir kez basıldıktan sonra anlık olarak kayıt gerçekleştirilerek döngü başlar. Paylaşım yapılmasının ardından profilde yer alan Boomerang paylaşımı sürekli olarak döngü halinde görülebilir durumdadır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/20151023201831-skimming-the-news-instagrams-boomerang-28143096.jpg

Instagram Booomerang Herkes için Kullanılabilir mi?

Instagram kullanıcıları aktif olarak sunulan tüm seçeneklerden yararlanabilirler. Bunların arasında Boomerang’ın da bulunuyor olması önemli avantajları sağlar. Her zaman tüm platformlar üzerinden paylaşımların yapılabilmesine olanak sağlayan özellikte olmasıyla farkını sunar.

Kullanılabilirlik açısından mevcut olan farkı pek çok açıdan kolaylığı beraberinde getirdiği gibi aynı zamanda çok da ayrıcalıklıdır. Döngü halinde paylaşımların yapılıyor olması sayesinde tam olarak istenen sonuçların elde edilebilmesinde aktif rol oynar.

Boomerang tercihiyle oluşturulan döngüler silinmedikleri sürece kalıcı olurlar. Her zaman oynatılabilir şekilde diğer Instagram kullanıcıları tarafından görülebilir olmaları en önemli kilit noktadır.

Hiçbir ekstra işlem yapılmasına gerek kalmaksızın Instagram hesaplarına erişim sağlandıktan sonra kullanılmaya başlayabilirler. Boomerang temel olarak anlık döngüler oluşturma üzerine kurulu bir konsepttir. Kullanımlarında diğer tüm Instagram seçeneklerinde olduğu gibi kullanıcıların kendi belirleyecekleri seçimlerle eşsiz anlar yaratılabilmesi mümkün olur.

Instagram Boomerang Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...