İlk kez kullanıma sunulduğu dönemden itibaren popülerlik kazanan Snapchat, aktif kullanıcı oranıyla her zaman etkileyici olmayı başarmıştır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/snap-93071412.jpg

Uygulamayı kullanan sayısının üst seviyelerde olmasıyla beraber bazı kullanıcılar hesaplarını kapatmak istiyorlar. Snapchat, hesapların açılması için sunduğu kolaylığı aynı şekilde hesapların kapatılması aşamasında da sunar.

Hesaplarını kaldırmak isteyen ancak nasıl yapacağını bilmeyen kullanıcıların, doğru adımları takip ederek işlemi gerçekleştirmeleri gereklidir.

Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır?

1-https://accounts.snapchat.com bağlantısı açılır

2-Snapchat’e kayıtlı olan E-mail hesabıyla yada kullanıcı adıyla ve şifreyle giriş yapılır

3-Açılan sayfada “Hesabımı Sil” adlı seçenek tercih edilir

4-İşlemin onaylanmasını sağlamak adına kullanıcı adı ve şifre tekrar girilerek “Devam” butonu tercih edilir.

Son adımın ardından hesap kapatılmış olacaktır. 30 gün süresi boyunca tekrar hesaba giriş yapılmaması durumunda tüm bilgiler silinerek herhangi bir kayıt kalmaz.

Hesaba giriş yapılması durumunda tekrar aktif hale geleceğinden dolayı hesap kapatma gerçekleşmeyecektir.

Snapchat Hesabını Kapatmak Her Şeyin Silinmesine Neden Olur mu?

Hesabını kapatanlar için Snapchat’te yapılan paylaşımların tamamı ve bilgilerin de tamamı silinecektir. Her şeyin silinmesini sağlayacak olan Snapchat hesap kapatma işlemi oldukça basit şekilde tamamlanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/snp-53994468.jpg

Adımların gerçekleştirilmesinden sonra herhangi bir ekstra işlemin yapılmasına gerek olmaksızın otomatik olarak silme süreci başlatılır. Sonrasındaysa kalıcı olarak hesaplar platformdan silinir. 30 gün dolduktan sonra hesaba giriş yapılmaya çalışılırsa, ulaşım sağlanamaz. Bu durumda yeni hesap açılması gerekecektir.

Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...