Microsoft, Windows 10 için yeni bir değişikliği test ediyor. Microsoft, Windows Mail kullanıcılarını Edge tarayıcıyı kullanmaya zorlayacak!

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/03/microsoft-windows-mail-kullanicilarini-edge-tarayicisini-kullanmaya-zorluyor-23954233.jpg

Dev yazılım firması Microsoft, Windows Mail uygulaması içinden tıklanılan bağlantıların Edge tarayıcısı ile açılması özelliğini test etmeye başladıklarını söyledi. Bu demek oluyor ki, Windows 10 yüklü sisteminizde, Chrome ya da Firefox gibi farklı bir tarayıcı varsayılan internet tarayıcısı olarak ayarlıysa bile Windows Mail uygulaması içinde bir bağlantıya tıkladığınızda sizi bu bağlantıyı Edge tarayıcısı ile açmaya zorlayacak.

Bu deneme Microsoft için ilk değil, bir benzer uygulamayı daha önce de denemişti. Önceki deneme de Cortana kullanıcılarını "Bing aramayı" kullanmaya ve sonuçlarını da Edge tarayıcısı ile açmaya zorlamıştı.

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını farklı tarayıcılardan Edge'e geçmeye ikna etmek için her türlü yolu deniyor. Daha önce Windows 10 içerisinde yapılan Edge tanıtım reklamları da bu durumun bir habercisiydi ancak görünen o ki bunların hiçbiri yararlı olmuyor. Çünkü Chrome hala en çok kullanılan masaüstü internet tarayıcısı olmayı sürdürüyor.

Microsoft, Windows Mail Kullanıcılarını Edge Tarayıcısını Kullanmaya Zorluyor
4.2 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...