Snapchat, sosyal medya siteleri arasına oldukça hızlı bir giriş yapmıştı. İlk olarak mobil cihazlardaki kameralar için yüz filtreleri ve AR efektleriyle oldukça büyük fark yaratmayı başarmıştı. Aktif olarak kullanım oranının son derece yüksek seviyeye ulaşmasıyla beraber bir dönemin en çok kullanılanları arasında zirveye ulaşmayı başarmıştı. Şimdiyse bu özelliklerini Snapchat, masaüstü uygulamasına taşımaya hazırlanıyor. Snap Camera adlı uygulama mobil cihazlarda olduğu gibi işleyişe sahip olacak.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/snapchat-logo-980x584-92229090.jpg

Snap Inc tarafından paylaşılan 3.çeyrek raporlarına göre Snapchat kan kaybı yaşıyor. Aktif kullanıcı sayısında mevcut olan düşüş önlenemez şekilde devam ediyor olmasıyla beraber şirket hisselerine de doğrudan etki ediyor. Popüler sosyal medya uygulaması konumunda olmayı sürdüren Snapchat, kullanıcı sayısında yaşadığı kayıplara rağmen hala iyi durumda.

Snapchat Masaüstü Uygulaması Snap Camera

Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya sitelerinin Snapchat'te mevcut olan filterelere benzer filtreler eklemesi sonucunda değer kaybı kaçınılmaz olmuştu. Eski popülerliğini bariz bir şekilde kaybetmeye başlayan Snapchat, yeni uygulamasıyla beraber popülerliğini eski günlere çekme hedefine sahip.

Eski kullanıcı kitlesini tekrar kazanmak isteyen Snapchat, aynı zamanda farklı kullanıcı kesimine de hitap etmeyi bekliyor. Popülerliğini tekrar yakalamaya çalışan şirket bu nedenle özel olarak geliştirdiği Snap Camera’yı resmi olarak yapılan açıklamayla duyurdu.

Snap Camera uygulaması hem Mac hem de Windows platformlarında çalışacak. İndirilip bilgisayara kurulmasının ardından kullanımına başlanabilecek özellikte olmasıyla beraber Snapchat için benzersiz bir uygulama deneyimi yaşanacak.

Kullanımı basit şekilde tasarlanan Snap Camera, programın kurulumunun bitmesinin ardından web kamerasıyla senkronize edilecek. YouTube videoları için, Skype ya da Google Hangouts görüntülü sohbetlerde kullanılabilir özelliğe sahip. Twitch yayınlarında da kullanılabilir olması sayesinde son derece pratik ve aynı zamanda fark yaratan bir uygulama tasarlanmış durumda.

Kullanıcılar sadece Snapchat efektlerine değil aynı zamanda Filtre Studio’su sayesinde içerik oluşturucular tarafından hazırlanan filtreleri de kullanabilme avantajına sahipler.  Snap Camera sayesinde tamaman isteklere ve kullanım tercihlerine özel olarak Snapchat'in masaüstünde kullanılabilmesi mümkün hale gelecek.

Artırılmış gerçeklik lensleriyle beraber masaüstü platformuna sunuluyor olması Snpachat için fark yaratan en önemli detaylardan biri. Geliştiricilerin uygulamaya daha fazla rağbet etmesini sağlayacak gibi görünen lensler için kim tarafından geliştirme yapıldığı da görülebilecek.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/snap-camera-760x400-98324818.jpg

Snapchat Lens Studio 250 Bin'i Aşkın Lensi Sunuyor

Aralık ayından itibaren yapılan geliştirmelerle birlikte aktif olarak 250 bini aşkın lens seçeneğin mevcut olması fark yaratacak. Facebook ve Instagram'da da mevcut olan efekt seçenekleri arasına yenisinin eklenmesi beklentisi var.

Yeni bir uygulama olarak sunulan Snapchat masaüstü uygulaması, şirketin popülerliğini geri kazanmasında öncü role sahip olabilir. Mobil için yaşanan düşüşün, masaüstü uygulamasının geliştirilmesiyle beraber yüksek seviyede pozitif geri dönüş sunması bekleniyor. Farklı platformlar için kullanılabilir özellikte olmasıyla birlikte şu an indirilebilir durumda.

Snapchat'ten Masaüstü için Özel Uygulama: Snap Camera
5 TOPLAM 8 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...