Google Play, hem uygulama hem de oyunlar için sıklıkla kullanılan platform olarak tanımlanıyor. Android kullanıcıları için sunulan seçeneklerin tamamında en iyi sonuçların alınmasına yönelik olarak sunulan hizmet olanağıyla beraber benzersiz seviyedeki fark yaratan hızlı indirme olanağı da mobil cihazlara ekstra katıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/ps-10903651.jpg

Google Play tüm Android sahibi olanlar için kullanılabilir durumda olsa da yaşanabilecek olan bir sorun, platforma giriş yapmada engel teşkil eden temel unsur durumunda. Google Play durduruldu hatası en çok karşı karşıya kalınan sorun olarak tanımlanıyor olmasıyla ön planda. Basit işlem adımlarının takip edilmesi sonucunda sorunun çözümü sağlanır.

Otomatik olarak durdurulan Play Store için önde gelen sebep, Google Play Store verilerinde ve önbelleğinde sorun yaşanması. Doğru şekilde temizleme işleminin gerçekleştirilmesi sonrasında erişimin tekrar sağlanabilmesi mümkün hale geliyor.

Google Play Store Durduruldu Hatası Çözümü

1- "Uygulamalar" açılır

2-Uygulamalar menüsü ekranında "Tümü" sekmesine geçilir

3-"Tümü" ekranı açıldığında listelenen uygulamalar arasından "Google Play Store" uygulamasını seçilir

4-Google Play Store için seçenekler açıldığında "Verileri temizle" ve "Önbelleği temizle" işaretlemeleri yapılır

5-Temizliğin tamamlanmasının ardından Android akıllı telefon yeniden başlatılır.

Google Play Store Durduruldu Hatası’nın çözümü için işlem adımlarının kolaylıkla uygulanabilmesi mümkündür. Yeniden başlatmanın tamamlanması sonrasında Play Store girişi yapıldığında herhangi bir sorun yaşanmadan kolaylıkla erişimin sağlanacağının görülmesi avantajı da bulunur. Her zaman pratik şekilde tamamlanabilir durumdaki işlem adımları sayesinde sorunsuz şekilde giriş yapılır.

Google Play Store Durduruldu Hatası Her Akıllı Telefon için Aynı Şekilde Çözülür mü?

Çok sayıda Android akıllı telefonunda karşı karşıya kalınan sorunun çözümü için veri ve önbellek temizliği yapılır. Sonucun olumsuz olması durumunda yazılımsal olarak yaşanan bir hata nedeniyle Google Play Store sorunu yaşandığı düşünülmelidir.

Genel olarak durdurulma hatasının nedeni erişim aşamasında çökme yaşanmasıdır. Sürekli olarak uygulamanın temizliğine önem verilmesi durumunda karşı karşıya kalınan durumu kolaylıkla aşabilme avantajı elde edilir.

Tüm Android akıllı telefon modellerine özel olarak sağlanan seçenek olmasıyla beraber Google Play Store erişimi büyük öneme sahiptir. Yaşanan sorunlar neticesinde güncelleme yapılması gibi temel gereklilikler de engellenmiş olur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/store-70805092.jpg

Google Play Store Durduruldu Hatası Temizlemeyle Çözülmüyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Android akıllı telefon modelleri içerisinde temizleme işleminin gerçekleştirilmesiyle sorunun çözülmediği sonuçlarda alternatif yöntem olarak Google hesabının kaldırılarak platforma yeniden eklenmesi gerekir.

1-Ayarlar menüsünü açılır

2-Hesaplar bölümünün altında, kaldırmak istenilen hesap seçilir

3-Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Menü simgesi açılır

4-Hesabı kaldır tercih edilir

5-Son aşamada telefon yeniden başlatılarak yeni hesap eklemesi yapılır

Play Store için erişimin sağlanmasında hiçbir sorun yaşanmadan kolaylıkla erişimin sağlanmasına yönelik olarak işlem adımlarıdır. Kısa süre içerisinde tamamlanarak kolaylıkla platformun tekrar kullanılması mümkün olur. Çökme sorunları bu sayede tamamen ortadan kalkar.

Google Play Store Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...