Huawei’nin amiral gemisi Mate 20 Pro sahip olduğu yenilikçi ve modern tasarımının yanı sıra, sahip olduğu özellikleriyle de oldukça fark yaratıyor.

Üst segment klasmanının yeni üyelerinden biri olsa da, şimdiden kullanıcılardan pozitif yorumlar almaya başlamış durumda. Huawei yeni pazarlarda aktif olarak pazar payını artırıyor olmasıyla beraber yeni akıllı telefonu Mate 20 Pro ile zirveye doğru pik yapabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/1810-huaweimate20pro-vsavov29-0-31833674.jpg

Huawei Mate 20 Pro Ekran Özellikleri

Huawei Mate 20 Pro için ekran özellikleri tam anlamıyla kusursuz olarak planlanmış. 6.39 inç büyüklüğünde ve kırımlı yapıdaki AMOLED ekran, farkını ilk kullanımdan itibaren kullanıcılara hissettiriyor. 3120 x 1440 piksellik çözünürlüğü sayesinde ekran deneyimini maksimum seviyeye çıkarmış durumda. HDR desteğine de sahip olması sayesinde, renklerin tamamını ayırt edici seviyede görebilmek mümkün kılınmış. 18.5:9 ekran oranı sayesinde tam ekranı kusursuz seviye deneyimleyebilme olanağı mevcut.

Huawei Mate 20 Pro Donanımsal Özellikleri

Yeni nesil güç sağlayıcı olarak üretilen Kirin 980 işlemcisi, Huawei Mate 20 Pro için en önemli değişimlerden biri. Daha yüksek performans olanağını sağlayan işlemci 8 çekirdeğe sahip. 6 GB RAM ve 128 GM artırılabilir hafızasıyla birlikte depolama anlamında da oldukça üstün. Kamerası 40 MP görüntü kalitesine sahip olan akıllı telefonda, kameranın sahip olduğu yetenekler de son derece özel. 4200 mAh batarya kapasitesiyle birlikte, uzun süreli olarak çalışmasına karşın herhangi bir performans düşüklüğü olmadan üst düzey kullanıma sahip.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/huawei-mate-20-pro-2-4753941.jpg

Huawei Mate 20 Pro Şarjı En Hızlı Şarj Olacak

Uzun süreli olarak kullanımı destekleyen 4200 mAh batarya kapasitesinin yanı sıra, ayırt edici en önemli özelliğinin başında yüzde 0 seviyesinden yüzde 100’e 68 dakika içerisinde çıkıyor olması. Rakibi Samsung Galaxy Note 9 ise bu süreyi 109 dakika olarak sunuyor. Yaklaşık 40 dakikalık farkla beraber tam kapasiteye ulaşmasının kullanımda yaratacağı fark benzersiz seviyede olacak. Özellikle sürekli olarak akıllı telefonlarıyla işlem yapanlar için mevcut olan değişimler sayesinde hiçbir zaman batarya kaynaklı sorunlar yaşanmayacak. Piyasaya giriş yapmasıyla beraber en kısa sürede şarjı dolan akıllı telefon olarak ön plana çıkacak olan Mate 20 Pro oldukça iddialı ve güçlü.

Dünyada Bir İlk: Kablosuz Şarj

Huawei markasının pek çok yeniliğe imza attığı bir akıllı telefon modeli olarak piyasaya sürülecek olan model, özellikle kablosuz şarj teknolojisini kullanmasıyla dünyada bir ilk haline geliyor. 15 WATT değerine sahip olan Qi hızlı şarjın kullanıldığı teknolojiye sahip olmasıyla beraber kablolarla uğraşmaktan tamamen kurtaracak özelliğe sahip olacak.

Diğer üst segment akıllı telefonlar arasından sıyrılmayı başaran her özelliği ve imza attığı ilklerle beraber piyasanın en önemli modelini sunmaya aday. Yapılan tanıtımla birlikte mevcut olan her detayın ön plana çıkıyor olmasının farkını kullanımda hissedebilmek mümkün olacak.

Huawei Made 20 Pro Hızlı Ve Kablosuz Şarjı İle Bir İlke İmza Atıyor!
5 TOPLAM 3 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...