Günümüzde video çekenlerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Videoların kaydedilmesiyle beraber yaşanan sorunların başında boyutlar geliyor. Yüksek çözünürlüğe sahip olan videolar için video boyutlarının yüksek olması bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Bu sorunu kolaylıkla çözmek içinse belli başlı ayarlamaların yapılması zorunluluğu mevcut.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/video-18959840.jpg

Videoların paylaşılması aşamasında yüksek boyutlar tam anlamıyla büyük bir sorun olarak tanımlanıyorlar. Her zaman işlem kolaylığını sunan küçük boyutlu videolar sayesinde rahatlıkla istenen işlemlerin tamamlanabilmesi mümkündür. Mevcut olan internet hızına göre yüksek boyutlu videoların paylaşılması çoğu zaman tamamen bir zorluk. Video boyutu küçültme nasıl yapılır? sorusunun cevabıyla birlikte dosya boyutundaki mevcut azalmalar sayesinde kolaylıkla işlemlerin tamamlanabilmesi avantajı mevcut.

Dosyaların boyutlarında küçültmeye gitmek için uygulamaların kullanılması en doğru seçenek olarak ön plana çıkıyor. Her zaman istenen seviyede yapılabilecek ayarlamalar sayesinde kolaylıkla boyutların belirlenebilme avantajı mevcut.

Video Boyutu Küçültme için Kullanılabilecek Uygulamalar Neler?

Handbrake

Handbrake uygulaması sayesinde oldukça pratik bir kullanımın sağlanıyor olması fark yaratan en önemli nokta. Video boyutunun küçültülmesine olanak tanıyan özellikte olmasının farkını her zaman ön plana çıkarıyor. Tamamen fark yaratacak şekilde geliştirilmiş olması sayesinde Handbrake kolay kullanıma da sahip. Mevcut video dosyasının yüklenmesinin ardından direkt olarak boyut küçültmesine gidebiliyor. Handbrake sayesinde %50’nin üzerinde küçültme yapabilmek mümkün. En iyi seviyede mevcut olan dosya boyut tasarrufuyla benzersiz bir kolay kullanım elde edilebilir durumda.

Freemake Video Converter

Videoların boyut azaltılmasında yardımcı programlardan birisi olarak ön plana çıkan Freemake Video Converter oldukça ayrıcalıklı bir tercih. Pratik kullanım isteyenler için tamamen beklentileri karşılama hedefine sahip olmasıyla her zaman rahatlıkla kullanılabilecek özelliklere sahip. Freemake Video Converter kullanımı sayesinde beklenen sonuçların alınabilmesi her zaman ayrıcalıklı seviyede oluyor. Video boyutlarının paylaşım için hazırlanmasında dosyaların boyut küçültülmesine olanak tanıdığı gibi bir o kadar da fark yaratan kolaylıklara sahip. Kırpma, videoları ayarlama ve taslak halinde kaydedebilme gibi işlem avantajlarını sunuyor. Küçültme işlemi bittikten sonra videoyu istenilen alana pratik şekilde kaydedebilir özelliğiyle de oldukça avantajlı kullanıma sahip.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/iso-0-22093264.jpg

Video Boyutu Küçültme Alternatifi

Video boyutunun büyük olmasındaki temel faktör kayıt işleminin gerçekleştirilmesi esnasında belirlenen seçenek. Programla montaj esnasında boyutun küçültülmesi için belli başlı noktaların kırpılarak video süresi uzunsa kısaltılabilir. Adobe Premier ve Sony Vegas gibi başlıca programlarda kırpma gibi özellikler sunulur. Video boyutunun küçültülmesi için kullanılabilecek alternatifler olmaları sayesinde her zaman başarılı sonuçların alınmasında doğrudan etkilidirler. Boyutlarda mevcut olan küçültmelerin tamamı, yükleme esnasında fark yaratmaya yönelik olarak tamamlanır.

Video boyut küçültülmesi internete yapılacak olan upload işlemlerini kolaylaştırır. Bununla beraber çok daha kısa sürede tamamlanabilen işlemler sayesinde fark yaratan sonuçlara erişebilmek en iyi sonuçları beraberinde getiren özellikte olur.

Video Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...