Hemen herkesin başına en az bir defa gelmiş olduğunu düşündüğüm insanı deli eden tarayıcı virüsleri, malwareler nasıl temizlenir?

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/tarayici-virusu-malwareler-nasil-temizlenir-1-62936845.jpg

Sizin de bilgisayarınıza malware virüsü bulaştıysa garip arama motorları, otomatik açılan abuk sabuk reklamlar ve daha fazlası ile karşılaşmanız olası. Hatta bu malware virüsleri aşırı ram kullanımı sonucunda bilgisayarınızın yavaşlamasına ve ısınmasına da sebep olur. Ancak bunlardan kurtulmak o kadar da zor değil. Sadece biraz, sabırlı ve dikkatli olmanız gerekiyor.

İlk olarak malware temizliği için anti-malware yazılımlarını kullanmanızda fayda var. Bu yazılımlardan Malwarebytes Anti-Malware ve AdwCleaner'ı kesinlikle kullanmanızı öneriyoruz. Bu yazılımlar ile malware temizliği yaptığınızda tarayıcı virüslerinden kurtulacaksınız.

Eğer bu yazılımlar sizin sorununuzu çözmediyse biraz daha uğraşmanız gerekecek. İlk olarak bilgisayarı güvenli modda açın. Akabinde güvenilir bir anti-virüs programıyla detaylı bir şekilde bütün diskleri taratın ve bilgisayarınızı tekrar normal modda başlatın. Bu işlemden sonra virüslü tarayıcıları IObit gibi bir unistaller programıyla tamamen kaldırın ve tekrar kurun. Bu adımları düzgün bir şekilde uyguladıysanız ve hala sorununuz çözülmediyse format atmakta fayda var. Sonuçta güzel bir format hem performans hem de kesin çözüm.

Tarayıcı Virüsü Malwareler Nasıl Temizlenir?
4.4 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...