Android işletim sistemine sahip telefonlar ve tabletler için APK kullanımı yaygınlaşmış durumda. Bölge kısıtlaması olan uygulamalar gibi çok sayıda seçeneği beraberinde getiriyor olmaları en önemli nokta olarak nitelendiriliyor. Android Package Kit açıklamasına sahip olan APK’lar, hem uygulama hem de oyun dağıtımlarını beraberinde getiren özellikteler.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/android-apk-29273243.jpg

APK dosyalarına olan talebin giderek artmasındaki temel sebeplerin başında, Google Play üzerinden erişilemez durumda olan geliştirmeler geliyor. Erişimin sağlanamaz durumda olması Android tabanlı sistemlere kurulumun da önüne geçmekte. APK’lar ise açık olarak paylaşıldıklarından dolayı herhangi bir kısıtlama olmadan her şeyin bulunabilmesine olanak sağlayan özellikleriyle ön plandalar.

APK Nasıl Bulunur?

APK’lar internet aramasıyla kolaylıkla bulunabilir durumdalar. İçerisinde virüs benzeri kötü yazılımlar bulunan dosyalara ulaşabilmek de muhtemel durumlardan biri. Önde gelen APK arama sitelerine giriş yapılması sayesinde kolaylıkla güvenli indirmelerin yapılabilmesi avantajı bulunur. Dünya çapında kullanılan APKMirro, APKPure ve benzeri siteler üzerinden yapılacak olan indirmeler tam anlamıyla beklentileri güvenli olarak karşılama üzerine yapılabilmektedir.

İnternet üzerinde hemen her uygulama ve oyun APK halinde paylaşıma sunulur. Google Play Store üzerinden yapılamayan indirmeler bu sayede kolaylıkla bulunarak gerçekleştirilebilirler.

APK Dosyası Nasıl Kurulur?

Google Play üzerinden yapılan indirmelerde otomatik olarak indirme ve beraberinde kurulum işleminin gerçekleştirilmesi mümkün olur. APK dosyaların indirilmesinden sonra kurulumları manuel yöntemle tamamlanabilir. Öncesinde gerekli olan ayarın yapılması sayesinde sorunsuzca işlem gerçekleştirilmeye uygun olur.

1-APK indirme işlemi tamamlanır

2-“Ayarlar” menüsü açılır

3-“Güvenlik” adlı tercih yapılır

4-"Bilinmeyen kaynaklar" açılır

5-Bilinmeyen kaynaklar adlı alan kaplı durumdan açık duruma getirilir

6-APK dosyası açılarak yükleme işlemi gerçekleştirilir.

Android cihazların tamamı için aynı ayarların bir kez yapılmasının ardından APK dosyaları yüklemeye uygun hale gelirler.

Her seçenek indirilmesinin ardından hızlı bir şekilde yüklenerek Android sistemi tarafından çalıştırılır. Hem kısa sürede hem de sorunsuzca yapılan yüklemeler sonrasında işlemlerin her biri başarıyla tamamlanır. APK dosyaları için mevcut olan indirmeler tüm kaynaklar için aynı şekilde gerçekleştirilmeye uygundur. Mevcut olan dosyaların indirildikleri yer açılarak .apk uzantılı uygulama ya da oyunlar açılır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/apk-nedir-56770550.jpg

APK Dosyalarında Kurulum Farklı mıdır?

Yükleme aşamasına geldikten sonra APK dosyaları da Google Play Store indirmeleriyle aynı şekilde tamamlanır. Android işletim sistemine sahip hem telefon hem de tabletlerde kullanılmaya uygundur. Kurulumun gerçekleştirilmesi aşamasında herhangi bir fark bulunmaz. Otomatik olarak işlemlerin hazırlanıyor olmasıyla beraber kısa süre içerisinde kurulum sonrasında girişlerin yapılabilmesi mümkün olur.

İlk adımların ardından sonrası için herhangi bir farkın bulunması söz konusu olmaz. APK dosyalarının her biri, uygulama ya da oyun seviyesinde boyuta sahiptir. Ekstra olarak hiçbir zaman farklılık göstermezler. İşlemlerin her birinde kolay şekilde dosyalara ulaşılabilirlik mümkündür. Sadece indirme aşamasında güvenli seçeneklerin iyi seçilmesi önemlidir. APK kurulumu için ekstra herhangi bir zorunluluk bulunmaz.

Android APK Nasıl Kurulur?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...