Google Translate, kullanımı son derece pratik ve basit olan bir çeviri yazılımı olarak Google hizmetlerinden biri olarak sunuluyor. Dünyada aktif olarak kullanılan çok sayıdaki dilin çevrimlerinin gerçekleştirilmesine sağladığı avantajla beraber aynı zamanda son derece de etkili sonuçları alabilmeye doğrudan etki eden seviyede.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/translate-45927216.jpg

Google Translate kullanmak için www.translate.google.com adresi üzerinden erişimin gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Yazılı olarak veya sesli olarak kullanıma olanak sağlayan hizmet, Android cihazlara indirilerek de kullanılabilirliğe sahip. Tamamen ücretsiz olarak sunulduğundan dolayı, fark yaratan seçenekleri bulabilmeye olanak sağlar. Herkes için kullanıma açık olarak sağlanan hizmette çok sayıda dil seçeneği bulunduğu gibi tamamı da aktif şekilde kullanılır. 5000 kelimeye kadar yazılı çeviri yapabilmede etkilidir.

Google Translate Kullanımı Nasıl Yapılır?

Kullanımı son derece pratik olsa da, henüz hiç kullanmamış olanlar için kullanım detaylarının bilinmesi işlemleri kolaylaştırır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/tra-44718700.jpg

1-www.translate.google.com adresine girilir

2-Sayfanın sol kısmındaki kısım çevrilmek istenen yazı, sağ tarafındaki kısımsa çevrimin yapılacağı dile ait olan yazıdır. “Dili Algıla” diyerek hangi dilde yazıldığının otomatik algılaması sağlanabilir

3-Çevrilmek istenen yazı sol kısma yazılarak, sağda çevrim dili işaretlendiğinde çevrim yazıyla beraber otomatik olarak gerçekleştirilir

4-Tercihe bağlı olarak sesli çeviri isteyenler için, mikrofon kullanılması yöntemiyle beraber otomatik olarak işlem yapılabilme olanağı sunulmuştur. Mikrofona basılı tutularak sesli çeviriler yapılır.

Hem yazılı hem de sesli çevirilerde farklı diller arasında dönüşümün gerçekleştirilebilmesi avantajı bulunur.

Google Translate Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...